POČASIE: Predpoveď na dnes
Slovensko

POČASIE: Predpoveď na dnes

Oblačno až zamračené, prechodne zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sneženie, v polohách pod cca 400 m dážď. Denná teplota 0 až 5, na juhozápade okolo 7 st. Prevažne juhozápadný vietor do 30 km/h, na horách búrlivý vietor až víchrica.

Rozpočet je pre koalíciu tmelom, podľa opozície nerieši problémy

Ministrovi financií Petrovi Kažimírovi zo Smeru-SD sa podarilo "pretlačiť" parlamentom návrh rozpočtu na budúci rok. Deficit po prvý raz klesne pod jedno percento HDP. Reakcia na schválenie zákona roka boli rôzne - koaliční predstavitelia ho chvália, opozícia nešetrí kritikou.

Migranti aj sankcie Rusku. Lídrov EÚ čaká dvojdňové rokovanie

Vzdelávanie, sociálna problematika, obrana a bezpečnosť. To sú hlavné témy dvojdňového summitu lídrov krajín Európskej únie, ktorý sa začína v Bruseli. Najväčšia pozornosť sa ale sústredí na rozhovory o možnostiach riešení migračnej krízy a reformy azylového systému v Únii.

Do záverečnej fázy postúpilo 18 mladých hokejistov

Ernest Bokroš vybral 18 hráčov, ktorí odletia do Spojených štátov amerických, kde absolvujú záverečnú fázu pred majstrovstvami sveta. Tréner našej hokejovej reprezentácie do 20 rokov mal na konci sústredenia v Piešťanoch neľahkú úlohu, keď musel oznámiť ôsmym hráčom, že zostávajú doma.

Cena potravín je najvyššia za posledné roky

Zdražovanie cítime čoraz viac. Ceny v novembri stúpli najviac za posledného štyri a pol roka. Ako ďalej informoval Štatistický úrad, zaslúžili sa o to najmä drahšie potraviny.

HOSŤ V ŠTÚDIU: M. Reguli o schválenom rozpočte

Deficit pod jedným percentom výkonu ekonomiky či klesajúci dlh Slovenska. Zároveň viac než štvorpercentný rast ekonomiky a aj platov. Aj s takýmito číslami počíta rozpočet na budúci rok. Plánované hospodárenie štátu zhodnotil Martin Reguli, analytik Nadácie F. A. Hayeka.

Ariana, guláš i VÚC. Toto sme tento rok vyhľadávali v Googli

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky tohtoročných trendov vo vyhľadávaní v rámci Slovenskej republiky. Sú v nich zoradené výrazy, o ktoré najviac vzrástol záujem. V celkovom rebríčku všetkých výrazov sa na prvej priečke umiestnili Majstrovstvá sveta v hokeji 2017.

Kupujete darčeky cez internet? Pozor na príliš dobré ponuky

Pri nákupe vianočných darčekov cez internet možno natrafiť na podvodníkov. Dôležité je byť ostražitý a držať sa niekoľkých overených krokov, radia odborníci z IT oblasti. Treba využívať overené online obchody. Ak sa spotrebiteľ predsa len rozhodne aj pre tie neznáme, mal by si k nemu nájsť recenzie a sústrediť sa na tie negatívne.

Trump posiela ľudí na Mesiac aj na Mars, chystá sa základňa

Americký prezident podpísal nariadenie o politike USA v oblasti vesmírneho výskumu. Inštruuje v ňom NASA, aby viedla program v záujme vyslania človeka na Mesiac, kde by mala vyrásť aj základňa. Jeho doterajšie kroky v oblasti vesmírnej politiky sa pritom stretávali skôr s nepochopením.