Live
Archív
iSekunda
mReportér
upozornenia

Téma dňa

Premiéry: PO-ŠT 19:50 | Reprízy: PO-ŠT po polnoci, UT-PI 11:00

Archív relácie

20240625- Téma dňa
Téma dňa

Vzťahy v koalícii, oprava dôchodkov / Zrušia Mečiarov volebný obvod?

Erik Tomáš a Andrej Danko si vzájomne cez médiá posielajú dymové signály. Bokom neostáva ani Smer-SD, ktorý sa na post predsedu parlamentu snaží dotlačiť práve Andreja Danka. Takáto nepriama komunikácia v koalícii je čoraz častejšia a nesvedčí o dobrých vzťahoch. Dokáže koalícia fungovať bez neustáleho dozoru Roberta Fica? Stane sa z Hlasu opäť Smer? Stratí sa SNS medzi svojimi väčšími koaličnými partnermi? Pýtali sme sa Erika Tomáša. KDH koketuje s koalíciou o zrušení jedného tzv. Mečiarovho volebného obvodu na Slovensku. To sa nepáči tak Richardovi Sulíkovi ako aj Michalovi Šimečkovi. Opozičné strany však unisono kritizujú koalíciu za vysoký deficit a zlé hospodárenie. V čom sa opozícia zhodne a v čom nie? Odpovedal Marián Viskupič a Jozef Hajko.

20240624- Téma dňa
Téma dňa

Epidémia „nebola“, útoky na zdravotníkov

Peter Kotlár tvrdí, že epidémia u nás nebola. Trvá na to, že ak bol vírus vyrobený človekom išlo o biologický terorizmus. Do septembra chce o tom predložiť dôkazy. Kolegovia poslanci však o tom silne pochybujú. Bude brať ešte niekto Petra Kotlára vážne, nech už príde s akýmkoľvek zistením? Môže byť covid príčinou zvýšenia agresivity pacientov voči zdravotníkom? Pýtali sme sa Vladimíra Baláža, Františka Majerského a Richarda Demoviča.

20240619- Téma dňa
Téma dňa

Naše peniaze pod drobnohľadom Bruselu / Opozícia žiada odvolanie P. Kotlára

Minister financií Ladislav Kamenický bude musieť čeliť Európskej komisií v procedúre nadmerného deficitu. Náš deficit sa v minulom roku strojnásobil a naše verejné financie sú medzi najhoršími v celej EÚ. Čo s tým mieni urobiť? Nastáva opäť éra uťahovania opaskov? Odpovedal Ladislav Kamenický. Opozícia zvolala mimoriadny zdravotnícky výbor parlamentu. Dôvodom je Peter Kotlár, a jeho odmietnutie pandemickej dohody a aktualizácie medzinárodných zdravotníckych predpisov. Aké dôsledky to má pre Slovensko? Je svetová zdravotnícka organizácia po jej mizernom výkone počas pandémie dôveryhodnou celosvetovou autoritou? Pýtali sme sa poslanca Národnej rady Oskara Dvořáka.

20240618- Téma dňa
Téma dňa

Narazí T. Taraba na ZMOS?

Tomáš Taraba podporil v Bruseli nariadenie o obnove prírody. Pochvalu za to dostal dokonca aj od Progresívneho Slovenska. Doma však minister naráža na bývalú prezidentku Čaputovú a Združenie miest a obcí Slovenska. Združenie vyzýva poslancov, aby neschválili Tarabov zákon o ochrane prírody a krajiny, ktorým sa má uľahčiť výrub náletových drevín. Aký majú na to samosprávy dôvod? Prečo minister zmenil názor na európske nariadenie o obnove prírody? Odpovedal Tomáš Taraba a Jozef Božik.

20240617- Téma dňa
Téma dňa

Mierová konferencia a jadrové zbrane

Vladimir Putin a Jens Stoltenberg si môžu podať ruky. Ruský prezident navrhol v predvečer mierovej konferencie takzvaný mierový plán, ktorý sa podpisuje len s pištoľou pri hlave. Generálny tajomník NATO mu kontroval hlúpymi myšlienkami o uvedení jadrových hlavíc do pohotovosti. Obaja tak svojimi výrokmi zabili, čo i len najmenšiu nádej na mier, ktorú mohla priniesť mierová konferencia vo Švajčiarsku. Má zmysel organizovať druhé kolo konferencie bez Ruska? Prečo sa stupňuje nepriateľská rétorika západu s Čínou? V prvej časti relácie na to odpovedal Juraj Blanár a po ňom Tomáš Valášek.

20240610- Téma dňa
Téma dňa

PS - Smer 6:5, prehra Macrona a Scholza

Tesné víťazstvo Progresívneho Slovenska nad Smerom-SD, robustný výsledok Republiky, sklamanie pre Hlas-SD a debakel pre národniarov z SNS a liberálov z SaS a Demokratov. To je stručné žurnalistické zhodnotenie slovenských výsledkov volieb do európskeho parlamentu. Ako ich vnímajú zvolení poslanci Judita Laššáková a Michal Wiezik? Čo znamená pre budúcu politiku EÚ na Ukrajine porážka Emmanuela Macrona a Olafa Scholza, ale aj posilnenie pozície Ursuly von der Leyenovej?

20240605- Téma dňa
Téma dňa

Poľnohospodári pomoc dostanú, pekári nie / Prežijú peniaze, či karty do bankomatov?

Poľnohospodári a farmári budú mať predĺžené odvodové prázdniny. Pekári a cestovinári nie. Plní toto opatrenie pôvodný zámer, ktorým bolo zlacnenie potravín? Aké iné merateľné efekty očakáva vláda od tohto opatrenia? Odpovedal minister Richard Takáč a predseda SPPK Andrej Gajdoš. Papierové peniaze to majú nahnuté. Máme ich síce garantované v ústave, ale stále viac používame bankové karty a bezhotovostné platby. Aké riziká z toho plynú? Odpovedal predseda združenia pre bankové karty Peter Géc.

20240604- Téma dňa
Téma dňa

Bývalí moderátori o médiách a novinároch

V RTVS a v Markíze to vrie. Ak nemá dôjsť k prerušeniu vysielania, či štrajkom musia novinári a vedenia televízií nájsť dohodu. Opačnou alternatívou je hromadné prepúšťanie novinárov a zrušenie publicistických diskusných relácií. Prečo to v médiách zašlo až tak ďaleko? Aký recept na nastolenie štandardnej profesionálnej komunikácie medzi politikmi a reportérmi majú bývalí moderátori, dnes poslanci národnej rady Karol Farkašovský a Jozef Hajko?

20240603- Téma dňa
Téma dňa

Koľko dostanú seniori od detí? / Vývoj na Ukrajine, cesta na Taiwan

Rodičovské dôchodky, ale aj dieťa s kuklou na hlave a detskou pištoľou. To bol rozsah informácií, ktoré dnes (3.júna) na tlačovej konferencii komunikoval minister práce Erik Tomáš. Prečo sa rozhodol do incidentu spred domu budúceho prezidenta zapojiť aj orgány ministerstva? Zvládne štát vyplácať seniorom 13náste a zároveň aj rodičovské príspevky? Odpovedal minister Erik Tomáš. Ukrajina a Gaza sú dnes najhorúcejšími ohniskami vojnových konfliktov. Pribudne k nim aj Taiwan? Ako vníma nasadenie západných zbraní na území Ruska a prečo navštívil práve ostrov, na ktorý si robí nárok Čína? Odpovedal Tomáš Valášek.

téma dna
Téma dňa

Kto chce mier na Ukrajine? / Bilancia miest a obcí Slovenska

Slovo mier už prestáva byť v EÚ tabu. Osvojuje si ho viacero politických strán, hovorí o ňom čoraz viac politikov. Napríklad český prezident Petr Pavel, ktorý najnovšie tvrdí, že treba zastaviť vojnu a začať vyjednávať. O téme sme sa rozprávali s Jánom Figeľom a Mariánom Kollárom. Samosprávy bilancovali. Nešlo len o peniaze, ale aj o legislatívu a pravidlá, ktoré im pripravil štát. Komunikuje vláda dostatočne so samosprávami? Opýtali sme sa Jozefa Božika.

20240528 - TEMA-DNA
Téma dňa

Čo je v spise o atentáte?/ Budú od nás strieľať na ruské rakety?

Okrem Roberta Fica sa po atentáte zotavuje v nemocnici aj atentátnik Juraj C. Podľa informácii TV Markíza je umiestnený pod neustálym dozorom na trenčianskej psychiatrii. Nech už bude obranná taktika atentátnika akákoľvek, pre sudcu bude dôležité to, čo sa nachádza v spise. Je tam niečo prekvapivé alebo prelomové? Ako bude postupovať advokát Roberta Fica? Odpovedal David Lindtner, advokát a poradca predsedu vlády SR.

strana 1 / 110
<< júl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31