Live
Archív
Podcast
iSekunda

Téma dňa

Premiéry: PO-ŠT 19:50 | Reprízy: PO-ŠT po polnoci, UT-PI 11:00

Archív relácie

téma
Téma dňa

Šutaj Eštok ostáva, vybral si prezidenta PZ

Koalícii sa podarilo zakryť svoj skutočný problém s dôchodkami a od štvrtka minulého týždňa ťahala opozíciu za nos pri odvolávaní ministra vnútra. Ten odvolaný nebol, ale s ľahkosťou presadil do funkcie policajného prezidenta svojho kandidáta. Ľubomír Solák označil ako svoju kvalifikáciu to, že si ho minister vybral. Opona padá a parlamentné predstavenie sa končí. Na ako dlho? Opýtali sme sa Jaroslava Spišiaka a Samuela Migaľa.

20231128- Téma dňa
Téma dňa

Keď sú deti obeťami i páchateľmi / Spustenie 3. bloku Mochoviec

Slovenskom otriasli tri strašné rodinné tragédie. 15 ročný chlapec skočil zo strechy školy, 22-ročný muž zabil svojho 17-ročného brata a ťažko zranil svojich rodičov a napokon 25-ročná vnučka dobodala svojich osemdesiatročných starých rodičov. Bola za tým šikana, alkohol, či drogy? Prečo rastie agresivita, či brutalita detí a mladých ľudí? Pýtali sme sa komisára pre deti Jozefa Mikloška.

20231127- Téma dňa
Téma dňa

Príde Viktor Vincze o prácu? / Naď podľa ombudsmana porušil ústavu

Televízia Markíza predstavila verejnosti digitálne dvojča svojho známeho moderátora Viktora Vinczeho. Zatiaľ nie je známe, či to mal byť pohľad do budúcnosti Televíznych novín, alebo len nevinný žart na účet kolegu. V každom prípade vyvolal celý rad otázok nie len o moderovaní spravodajstva našej najsledovanejšej televízie, ale aj o budúcnosti žurnalistiky a najmä redaktorov, či moderátorov. Nahradia nás naše vlastné, večne mladé a usmiate virtuálne kópie? Kde je hranica, za ktorú už umelú inteligenciu nepustíme? Pýtali sme sa Martina Spana.

Estok
Téma dňa

Opozícia vs minister vnútra

Koalícia urobila prekvapivý krok a pri odvolávaní ministra vnútra prešla do masívneho argumentačného protiútoku. Keď prišla reč na Čurillovcov prečítal Tibor Gašpar ich vlastnú komunikáciu zo skupiny Apači. Zaskočená opozícia nevedela reagovať. Spochybnila pôvod a autentickosť zverejnených textov. Čo to však má spoločné s prešľapmi ministra vnútra? Zmení minister vnútra, po tom čo sa musel verejne ospravedlniť sudcovi, svoj štýl komunikácie? Odpovedal Matúš Šutaj Eštok. V druhej časti relácie je témou trinásty a rodičovský dôchodok Zoberie koalícia neziskovkám 2% daní? Diskutovali Jana Vaľová (Smer-SD) a Alojz Hlina (SaS).

20231122- Téma dňa
Téma dňa

Opozícia chce odvolať ministra vnútra

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok je pravdepodobne najexpresnejšie odvolávaný člen vlády v histórii Slovenska. Do veľkej miery si za to môže sám pretože vystupuje arogantne, bez rešpektu k ostatným. Koniec koncov, už sa za to musel aj ospravedlniť. Ale ... je zmysluplné odvolávať pár dní po vymenovaní vlády ministra za to, že je arogantný? Uvedomujú si ministri Hlasu-SD, že sa dostávajú pod sústredenú paľbu opozície, ktorá pôvodne mierila na Smer-SD? Pýtali sme sa Samuela Migaľa a Martiny Holečkovej.

20231120- Téma dňa
Téma dňa

Dusno v životnom prostredí

Tomáš Taraba robí vo svojom rezorte dusno. Mení priority štátu, aj zásadné osoby v ochrane životného prostredia. A nie je vylúčené, že SNS urobí dusno aj na koaličnej rade, pretože nesúhlasí so zrušením rodičovského dôchodku. Bude SNS vetovať návrhy ministra práce Erika Tomáša? Ako chce pohnúť so starými envirozáťažami? Potrebujeme na Slovensku ďalšie spaľovne odpadu? Odpovedali Tomáš Taraba a Radovan Kazda.

20231116- Téma dňa
Téma dňa

Pellegrini nevyhodil Matoviča, ale médiá

To, čo sa deje v parlamente, nemá úroveň ani obdobu. Hulvát z Trnavy už, okrem svojich najvernejších, zrejme opantal aj myseľ predsedu Národnej rady. Ten, namiesto toho, aby riešil hulváta, vyhodil z foyer Národnej rady novinárov. Očakávame, že predseda parlamentu odhalí svoj vlastný omyl a prestane do svojho súboja na diaľku s hulvátom vťahovať novinárov a média. Pri hulvátovi sú už akékoľvek ďalšie očakávania zbytočné. Hosťami Témy boli poslanci NR SR Karol Farkašovský a Ondrej Prostredník.

téma
Téma dňa

M. Šutaj Eštok vs. čurillovci 0:2

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok prehráva s čurillovcami už 0:2. Negatívne skóre môže ešte narásť o všetkých policajtov postavených mimo službu až na 0:6. Ministrovi tak hrozí nielen politická, ale, keďže je právnik, aj profesionálna blamáž. Môže z toho ešte nejako vycúvať? Prináša zistenie, že nahrávky policajta Kučerku boli manipulované zlom v kauze čurillovcov? Ku ktorej politickej strane vedú podozrenia? Opýtali sme sa dvoch bývalých policajných prezidentov Jaroslava Spišiaka a Tibora Gašpara.

20231109- Téma dňa2
Téma dňa

Peniaze do zdravotníctva sú investíciou

Peniaze sú, žiaľ, na prvom mieste aj v zdravotníctve a vede. Ak nebudeme zdraví, nemôžeme dosahovať hospodársky rast. Ak nebudeme podporovať vedu a výskum ostaneme montážnou dielňou Európy. O financovaní zdravotníctva sme sa v prvej časti dnešnej Témy dňa zhovárali s Matejom Mišíkom, Máriou Lévyovou, Mariánom Petkom a Naďou Trenčanskou Beďušovou. O možnostiach ako zlepšiť financovanie vedy a výskumu sme sa v druhej časti relácie rozprávali so špecialistom na financovanie vedy a výskumu Filipom Kasnárom.

tema dna 7.11
Téma dňa

13. dôchodok na budúci rok/Zurian vs. Čurillovci – prvé kolo

Hlas-SD splní svoj sľub o 13. dôchodkoch, ale až na budúci rok. Minister Erik Tomáš tvrdí, že dôchodcovia sa za nesplnenie predvolebného sľubu môžu poďakovať predchádzajúcim vládam. Prečo, ak je pravda, že na 13. dôchodky sú v rozpočte rezervy? V akej výške dostanú dôchodkovú sociálnu dávku seniori tento rok? Rozprávali sme sa s Erikom Tomášom. V druhej časti s Máriou Kolíkovou.

asdsad
Téma dňa

Che Guevara s kaplánom v parlamente / Polárna žiara nad Slovenskom

Stretne sa Che Guevara a kresťanský kaplán v slovenskom parlamente. Nie je to začiatok vtipu, Ľuboš Blaha si do parlamentu priniesol obraz Che Guevaru. Boris Kollár zasa pri odchode z národnej rady ustanovil parlamentného kaplána. Komunizmus a kresťanstvo si tak nikdy neboli bližšie, aspoň nie v slovenskom parlamente. Dokážu vedľa seba žiť v pokoji, alebo prinesú medzi poslancov ideologické spory a šarvátky? Opýtali sme sa Františka Mikloška a Ľuboša Blahu.

téma
Téma dňa

Napätie a manévre v polícii

Na hraniciach sme videli demonštráciu sily, v personálnej oblasti tiež. V rezorte vnútra je nástup novej vlády razantný, nie však bezproblémový. Nový šéf policajnej inšpekcie musel čeliť nepríjemným otázkam v parlamente. Nový minister sa bude musieť zaoberať odvolaním Čurrilovcov, voči ich postaveniu mimo služby. Skončí sa vojna v polícii? Mal by sa zmeniť spôsob výberu najvyšších policajných činiteľov? Opýtali sme sa Tibora Gašpara a Juraja Krúpu.

STUDIO BIELIK
Téma dňa

Demonštrácia sily: úspech či fiasko? / USA a vojna na Blízkom východe

Nula môže byť pre niekoho úspechom, pre iného fiaskom. Tak to je aj s nula zachytenými migrantmi počas masívnej demonštrácie sily na slovensko – maďarskej hranici. Stálo to za to? Odpovedal Jaroslav Spišiak. Vojna s Hamasom prerastá hranice Izraela a Blízkeho východu. Spojené štáty sa snažia odstrašiť podporovateľov Hamasu robustnou vojenskou prítomnosťou v oblasti. Podarí sa veľmociam zabrániť eskalácii konfliktu aj do iných krajín? Pýtali sme sa Jána Kubiša a Júliusa Lörincza.

téma
Téma dňa

Boj fundamentalistov na Blízkom východe/ Demonštrácia sily na hraniciach

Nová vláda žiadnych sto dní na aklimatizáciu v úrade nemá. Od prvého dňa prechádza vo viacerých rezortoch do režimu krízového riadenia. Najviac sa to prejavuje v zdravotníctve, kde je akútne potrebné riešiť situáciu s pediatrami. Na otázky odpovedali Elena Prekopová, Marián Śóth a Vladimír Baláž. Kedysi sme hovorili o izraelsko – palestínskom konflikte, dnes už o židovsko – moslimskom, či arabskom konflikte. Kam sa stáročný boj Izraela o bezpečnosť a Palestíny za svoj štát posunul v posledných rokoch? Má ešte dobrých a zlých, alebo len silných a slabších? Odpovedal Boris Zala.

20231026- Téma dňa2
Téma dňa

Fico dostal od poslancov noty do Bruselu/ Príležitosť pre akcionárov VVS, a.s.

Robert Fico odcestoval do Bruselu s mandátom od poslancov Výboru NR SR pre európske záležitosti. V ich uznesení sa hovorí o všeobecnej pomoci Ukrajine. Robert Fico tvrdí, že to neznamená aj vojenskú pomoc, opozícia hovorí opak. Kto má lepšie argumenty a ktoré z nich napokon zaznejú v Bruseli? Odpovedal Tomáš Valášek. Východoslovenská vodárenská spoločnosť si verí natoľko, že chce rozšíriť svoje aktivity aj mimo vodárenského biznisu. Mestám a obciam chce za ich akcie ponúknuť dlhopisy, aby získali stabilný a predvídateľný prísun peňazí. Vznikne aj investičný fond, vnútropodniková banka a VVS vstúpi aj do developerského biznisu. K akému cieľu to má všetko viesť? Odpovedal člen predstavenstva VVS Daniel Krátky.

strana 1 / 104