Live
Archív
iSekunda
mReportér
upozornenia

Král na ťahu

UT 21:00 | ST 12:30

Archív relácie

kral na tahu
Král na ťahu

Blížia sa voľby do Európskeho parlamentu

Už o desať dní - 8. júna nás čakajú na dlhšie obdobie posledné voľby - voľby poslancov do európskeho parlamentu. Slovensko si bude voliť 15 zástupcov, ktorí budú v 720 člennom európskom parlamente hájiť Slovenské záujmy v Bruseli a Štrasburgu po dobu 5 rokov. Slovensko patrí k negatívnym rekordérom, čo sa týka účasti v eurovoľbách. V rámci celej Únie býva účasť u nás najnižšia. Tento rok, ale môže byť všetko inak, nie preto, že by sme razom o bruselskej politike vedeli viac, ale preto že súboj v posledných parlamentných a prezidentských voľbách u nás doma sa vyostruje a žiaden z politických táborov nechce prehrať.

20240521 - KRAL-NA-TAHU
Král na ťahu

Parlament jednohlasne odsúdil atentát

Národná rada jednohlasne odsúdila atentát na premiéra a vyzvala na zastavenie šírenia nenávisti voči vláde, ale aj iným politikom a ústavným činiteľom. Potom čo sa nepodarilo zvolať okrúhly stôl lídrov politických strán v prezidentskom paláci, ide o prvý signál k upokojeniu situácie, pod ktorý sa spoločne podpísali koaliční aj opoziční poslanci. Premiérov stav sa po dvojnásobnej operácii pomaly zlepšuje, je pri vedomí a komunikuje. O ďalších krokoch vlády a parlamentu a o tom ako nájsť zmier v spoločnosti sme diskutovali so zastupujúcim premiérom Robertom Kaliňákom, zastupujúcim predsedom parlamentu Petrom Žigom a ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom.

KRAL-NA-TAHU-UVOD
Král na ťahu

Smer-SD verzus SaS

Pozrite si ďalšiu časť relácie Král na ťahu. Rečníci diskutovali o obrannej zmluve s USA, protivzdušnej a pozemnej obrane Slovenska, stretnutí Juraja Blanára so Sergejom Lavrovom, stretnutí lídrov v Paríži a vzťahy V4, o zmenách v SIS a rušení ÚŠP, výhradach Ústavného súdu a novele Trestného zákona, o prezidentských kandidátoch a aktuálnej politickej situácii. Proti sebe sa postavili zástupcovia strany Smer Robert Kaliňák a Juraj Blanár proti dvojici z opozičnej SaS Branislav Gröhling a Juraj Krúpa.

strana 1 / 2
<< jún 2024 >>
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30