Live
Archív
iSekunda
mReportér

Téma

Premiéra: PO - PIA 9:30, 12:30

Archív relácie

TEMA-2-VISKUPIC-TOMAS
Téma

Výška minimálky a odchod do dôchodku

Je známe čo vypovedal atentátnik pred sudcom. Povedal, že útok mal vopred premyslený a do Handlovej prišiel s pripravenou zbraňou. O svojom pláne strieľať na premiéra Roberta Fica vraj s nikým nehovoril. Dodal, že premiérovi sa ospravedlňuje a že zabiť ho nechcel, podľa jeho výpovede mu len chcel poškodiť zdravie, aby nemohol vykonávať funkciu premiéra a to všetko len preto, lebo nesúhlasí s politikou vlády. Krajina týždeň po atentáte ide ďalej, poslanci dokončili májovú schôdzu, vláda pokračuje v plnení svojho programu. Otvorila sa téma výšky minimálnej mzdy, v septembri by malo byť zrejmé o koľko sa bude zvyšovať. Zamestnávatelia s navrhovanými zmenami nesúhlasia, odborári sú s pripomienkami za. Dobrou správou v nie najlepších časoch je, že Slovensko zaznamenalo v apríly historicky najnižšiu mieru nezamestnanosti. V spoločnosti však rezonujú aj ďalšie témy ako možné zmeny v dôchodkovom veku, kde minister práce naznačuje zásadné zmeny. Aká bude minimálka, kedy pôjdeme do dôchodku, nakoľko bude naša krajina konkurencieschopnou a kde nájdeme kvalitnú pracovnú silu? V téme z pohľadu ľavice a pravice. Minister práce Erik Tomáš a poslanec Marián Viskupič.

TEMA-2-SIMECKA
Téma

Kto spraví prvý krok k zmiereniu?

Od atentátu na premiéra ubehlo päť dní. Premiér Robert Fico má za sebou dve operácie. Po dnešnom (20. mája) konzíliu je jeho stav stabilizovaný a zlepšuje sa. Predseda vlády komunikuje, zápalové parametre pomaly klesajú, je mimo ohrozenia života. Po úvodných emotívnych vyjadreniach politikov sa politický život v krajine pomaly vracia do normálu. Premiéra zastupuje podpredseda vlády Robert Kaliňák, zajtra by mal v rokovaní pokračovať parlament riešiť by sa mala RTVS. Definitívne to potvrdí dnešná koaličná rada. Z okrúhleho stola predsedov politických strán, ktoré zvolali spoločne Čaputová s Pellegrinim nateraz nič nebude, viaceré strany mali problém sadnúť si spoločne s Igorom Matovičom. Budúci prezident Peter Pellegrini to pomenoval tak, že na takéto stretnutie ešte nedozrel čas. Politici z koaličného aj opozičného tábora vyzývajú na zmiernenie napätia, otázka je kto spraví prvý krok a prestane s obviňovaním. V téme s lídrom Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom.

STUDIO-TA3-ESTOK
Atentát na premiéra Roberta Fica

Mimoriadne štúdio ta3: Slovensko po atentáte na premiéra

Dva dni po atentáte na predsedu vlády je jeho stav naďalej vážny, ale stabilizovaný. Premiér je schopný komunikácie a na udalosti vrátane streľby, prevozu do nemocnice a predoperačných vyšetrení si pamätá. V Banskobystrickej nemocnici sa oňho stará špičkový personál. V pondelok by malo zasadnúť lekárske konzílium, vyhodnotí zdravotný stav premiéra a rozhodne o ďalšom postupe.

TEMA-1-RATINGOVE-AGENTURY-STRELBA
Téma

Po atentáte hrozí zhoršenie ratingu

Nepredvídateľný vývoj situácie na Slovensku po pokuse o atentát na premiéra Roberta Fica by mohol zvýšiť úroveň politického rizika úverového ratingu krajiny, uviedla v stredu agentúra Moody's. Moody's aktuálne Slovensko hodnotí v pásme A2 s negatívnym výhľadom. Streľba na Fica môže ovplyvniť aj priame zahraničné investície a výšku našich budúcich dôchodkov. Viac v rozhovore s Jozefom Hrabinom, zakladateľom spoločnosti Geopolytics a Matejom Vargom, generálnym riaditeľom Kooperativa DSS.

tema
Téma

Slovensko po atentáte na premiéra

Slovensko sa spamätáva z atentátu na premiéra Roberta Fica. Útočník v Handlovej 5x vystrelil na nič netušiaceho premiéra, keď mu v dave jeho priaznivcov šiel zdanlivo podať ruku. Premiéra zasiahol a po prevoze vrtuľníkom do Banskobystrickej Roosweltovej nemocnice ho dva lekárske tímy chirurgický a traumatologický 5 hodín operovali. Premiérov stav je vážny, ale stabilizovaný. Ráno komunikoval, no stále je hospitalizovaný na ARE. Ako zmení útok na premiéra Slovensko? Nájdu politici k sebe cestu, nebude politika agresívna, osobná, prekračujúca mantinely a vráti sa viac do vecnej a pragmatickej roviny? Alebo sa Slovenská spoločnosť ešte viac rozdelí a vášne sa neutlmia. O téme sme sa rozprávali s politológom Radovanom Štefančíkom a šéfom prieskumnej agentúry Václavom Hříchom.

tema
Téma

Financie, rozpočet, regióny, eurofondy

Pozrime sa bližšie na našu ekonomiku, ako sa nám darí čerpať eurofondy a ako vláda napĺňa svoje sľuby smerom k samosprávam. Minulý týždeň parlament schválil nekonečnú ságu ohľadom výdavkových limitov na úrovni 57 miliárd. Vláda sa so schválením poponáhľala, pretože práve schválenie výdavkových limitov je jednou z podmienok uvoľnenia štvrtej platby z plánu obnovy vo výške viac ako 900 miliónov eur. O téme sme sa rozprávali s Mariánom Viskupičom, Michalom Kaliňákom.

TEMA-1-KLESTINCOVA
Téma

Deň Európy

9. máj je Dňom Európy. Tento deň je oslavou mieru, jednoty a spolupráce medzi národmi Európy. Ako každé významné výročie, aj Deň Európy je príležitosťou na osvetu a pripomínanie si hodnôt, ktoré formujú základy Európskej únie. V tomto roku oslavuje Slovensko 20 rokov od svojho vstupu do EÚ, čo dáva oslavám ešte špeciálny rozmer. Práve teraz, keď sú európske hodnoty testované globálnymi výzvami a regionálnymi konfliktami, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým zdôrazniť význam jednoty a solidarity. Pozvanie do Témy prijala bývalá pracovníčka Európskej únie v oblasti priemyselných politík a spolupredsedníčka európskej politickej strany Volt na Slovensku, Lucia Kleštincová.

téma
Téma

Aktuálne politické dianie v NR SR

Parlament má v utorok v dopoludňajšom hlasovaní rozhodnúť o viacerých návrhoch zákonov. Popoludní majú poslanci na programe tri návrhy z dielne ministerstva zdravotníctva. Ide o novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a novelu zákona o posudzovaní a kontrole hluku vo vonkajšom prostredí. O téme sme sa rozprávali s Dušanom Jarjabekom (SMER-SD) a s Luciou Plávkovou (PS).

téma
Téma

Čaká Slovensko osud Detroitu?

Slovensko je svetová automobilová veľmoc. Vyrábame najviac vozidiel na hlavu spomedzi všetkých krajín planéty. Budúcnosť však už nemusí byť taká ružová. Automobilky totiž trápi nedostatok zamestnancov či vysoké dane a hrozí, že nebudú vedieť konkurovať zahraničiu. Problémy podľa odborníkov prídu aj vtedy, ak zmeškáme rozbehnutý vlak s elektromobilitou. Čo automobilky trápi a čo by im pomohlo, o tejto téme sme si povedali viac s Alexandrom Matušekom, prezidentom Zväzu automobilového priemyslu.

strana 1 / 18
<< máj 2024
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31