Live
Archív
Podcast
iSekunda

Podcasty

Archív relácie

Podcast Kapučíno s hosťom: Michal Gróf, CEO realitnej kancelárie Epic Home
Podcasty

Podcast Kapučíno s hosťom: Michal Gróf, CEO realitnej kancelárie Epic Home

Nový diel podcastu Kapučíno je tu. Tento krát sme sa rozprávali o realitách, ale tak trochu inak. Okrem iného sme otvorili Pandorinu skrinku bizar situácií vo svete realít. To však nie je všetko. ▶ Bizar situácie v realitnom svete ▶ Ako sa môže zvrhnúť prehliadka nehnuteľnosti? ▶ Bizar požiadavky klientov. ▶ Stalo sa vám, že v nehnuteľnosti straší? ▶ Nevraživosť medzi realitnými maklérmi. ▶ Ako sa z kúpy houseboatu môže stať investícia? ▶ Trendy v realitnom svete. ▶ Na čo si dať pozor pri kúpe či predaja nehnuteľnosti? ▶ Podľa čoho si vybrať realitnú kanceláriu? ▶ Ako sa vyvarovať rodinnej tragédii pri dedičskom konaní? Vypočujte si nový diel podcastu Kapučíno so CEO realitnej kancelárie Epic Home, Michalom Grófom.

Podcast Kapučíno s hosťom: Katarína Alexyová-Fígerová, výtvarná umelkyňa
Podcasty

Podcast Kapučíno s hosťom: Katarína Alexyová-Fígerová, výtvarná umelkyňa

Keď sa povie výtvarné umenie, každému zrejme napadne niečo iné. Niekomu obrazy, niekomu sochy a dokonca niekomu aj umenie grafitov či tetovania.  Ja som mal tú česť rozprávať sa s výraznou osobnosťou výtvarného umenia na Slovensku. Pokiaľ sa zamýšľate akému výtvarnému umeniu sa Katarína Alexyová Fígerová venuje, tak si pripravte viac prstov na ruke pretože je toho viac. 

Svet dnes: Aké kroky robí Európsky parlament  k regulácii umelej inteligencie?
Podcasty

Svet dnes: Aké kroky robí Európsky parlament k regulácii umelej inteligencie?

Skokový rozvoj umelej inteligencie sa čoraz viac vymyká spod kontroly. Skupina europoslancov preto vyzvala šéfku Európskej komisie, Ursulu von der Leyenovú, a amerického prezidenta, Joea Bidena, aby zorganizovali k tejto téme globálny samit. O tom, aké kroky k regulácii umelej inteligencie robí Európsky parlament, sme sa rozprávali s Miriam Lexmann, poslankyňou Európskeho parlamentu.

Rok vojny na Ukrajine. Neverte konšpiráciám, overujte si fakty
Podcasty

Rok vojny na Ukrajine. Neverte konšpiráciám, overujte si fakty

Tento týždeň sa politici pretekali v písaní statusov o Jánovi a Martine. Kto z nich je viac hoden, uctiť si ich odkaz a pamiatku? Robert Fico im však ako jeden z mála politikov nevie ani prísť na meno. A Igor Matovič? Ten sa zasa Jánom a Martinou oháňa až príliš. Nezabúda však popri tom všetkom šíriť nenávisť a urážať každého, kto mu príde do cesty, často aj novinárov, ktorých viní za to, že nezvládol svoju úlohu a Slovensko čakajú predčasné voľby. Za predčasné voľby nemôžu novinári ale vaše egá. O téme diskutovali Jana Bittó Cigániková, Lukáš Kyselica, Marián Kéry, Milan Majerský.

Pozor na inflačné doložky pri kúpe bytu. Kúpnu zmluvu si prejdite s právnikom
Podcasty

Pozor na inflačné doložky pri kúpe bytu. Kúpnu zmluvu si prejdite s právnikom

Ceny stavebných materiálov a prác prudko rastú. Stavebníci a developeri preto zvyšujú ceny bytov a domov. Nejde však iba o cenníkové ponuky, za ktoré sa nehnuteľnosti dostávajú na trh. Zdražovanie musia riešiť aj klienti, ktorí si svoje bývanie zazmluvnili už dávnejšie. Počuli ste už o inflačných doložkách? Ak kupujete nový byť, mali by ste si na ne dávať pozor. O tejto téme sme sa v relácii Investujeme rozprávali s Martinom Kubalíkom, finančným riaditeľom investičnej skupiny Proxenta a Matejom Dobišom, výkonným riaditeľom Finančného kompasu.

strana 1 / 3