Live
Archív
Podcast
iSekunda

Investujeme

Premiéra: UT 17:30 | Repríza: ST 14:30, NE 15:30

Archív relácie

investujeme
Investujeme

Výhovorky v oblasti investovania

Mnoho ľudí neinvestuje, pričom peniaze majú uložené na bežnom účte. Tým strácajú ročne desiatky až stovky eur. Na trhu je viacero možností, ako výhodne zhodnotiť svoje úspory. Máte výhovorky, prečo neinvestovať? Toto sú argumenty, prečo nie sú opodstatnené. O téme sme sa rozprávali s Ivanou Miklešovou, odborníčkou na financie, Partners Group a Michalom Mešťanom, prodekanom Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela.

20230918 INVESTUJEME-ZINC
Investujeme

Alternatíva bankových úverov pre biznis

Faktoring je určený podnikom, ktoré môžu čeliť problémom s likviditou pre oneskorené platby od zákazníkov. Alebo len potrebujú mať za dodané služby či tovar zaplatené rýchlejšie, aby mohli tieto zdroje použiť na svoj ďalší rast. Klientom faktoring pomáha k získaniu potrebnej hotovosti na financovanie aktuálnych potrieb, splácanie záväzkov či jednoducho na udržanie likvidity. Ako môže faktoringová spoločnosť pomôcť firmám pri nedostatku prevádzkového kapitálu? Aké konkrétne výhody teda ponúka financovanie prostredníctvom nezávislej faktoringovej spoločnosti v porovnaní s úvermi poskytovanými bankou? Hosťom relácie bol Michal Kiska, predseda predstavenstva faktoringovej akciovej spoločnosti Zinc Biz.

investujeme_30.jpg
Investujeme

Ako na vlastné bývanie cez investovanie

Bývanie je najnáročnejším finančným cieľom najmä pre mladého človeka. Dokonca aj v prípade, že si zvolí hypotéku je potrebné maž značnú hotovosť k dispozícii. Banky už dnes nedajú sto percent z celkovej sumy potrebnej na kúpu bytu. A väčšinou požadujú, aby bol minimálne 20 percent z tejto sumy hradených z vlastných zdrojov. Ako si na túto sumu našetriť investovaním? Viac sme si povedali s odborníčkou na financie, Partners Group Veronikou Mészárosovou a realitným analytikom Viktorom Obtulovičom.

investujeme_63.jpg
Investujeme

Blíži sa ďalšia realitná bublina?

Ceny nehnuteľností na celom svete budú v nasledujúcom desaťročí rásť v priemere o 9 % ročne. Na Slovensku až o pätnásť percent. Vyplýva to z výsledkov štúdie, ktorú spoločne realizovali nemecký ekonomický inštitút Ifo a švajčiarsky inštitút KOF. O téme sme sa rozprávali s Jánom Palenčárom prezidentom Národnej asociácie realitných kancelárií a Vladimírom Bolekom členom predstavenstva IAD Investments.

strana 1 / 8