Live
Archív
iSekunda
mReportér
upozornenia

Tak takto?!

Premiéra: PO-PI 12:30 | Repríza: PO-PI 19:10, 23:00

Archív relácie

tak_takto_74.jpg
Tak takto?!

Parlament o podpore Ódorovej vlády

Reláciu Tak takto?! sme vysielali naživo z Národnej rady SR. V utorok približne o 13.00 h. sa mala začať posledná schôdza tohto parlamentu. Poslanci mali rokovať aj o programovom vyhlásení vlády Ľudovíta Ódora, ktorá žiada o vyslovenie dôvery. Ďalším dôležitým bodom je pokus otvoriť mimoriadnu schôdzu, ktorý iniciovala strana Smer-SSD. Našimi hosťami boli poslanec NR SR Juraj Blanár (Smer-SSD) a exministra obrany Jaroslava Naďa (Demokrati).

scdc_1.jpg
Tak takto?!

Zruší SASKA spovedné tajomstvo?

Za tri a pol roka tu máme defacto štvrtú vládu. Prvou bola Matovičova, ktorú vystriedala Hegerova, tej parlament neskôr vyslovil nedôveru a tak pokračovala Hegerova vláda v poverení, ktorú pred mesiacom po prevalení škandálu nahradila Ódorova vláda úradníkov. Tá v pondelok schválila svoje programové vyhlásenie a smeruje s ním do parlamentu. Má posledné dva dni na to, aby požiadala národnú radu o vyslovenie dôvery. Tak aj o tom to v Tak Takto s dvojkami SASKY a OĽANO - Branislavom Gröhlingom a Michalom Šipošom.

tak_takto_84.jpg
Tak takto?!

Boris Kollár vyhlási termín volieb / Budú nájomné byty realitou? / Kto má zásluhy na valorizácii dôchodkov / Sme rodina a Hlas-SD v jednej koalícii?

Predseda parlamentu Boris Kollár už v piatok vyhlási termín volieb. Podľa niektorých je to neskoro, podľa neho chcel dať politickým stranám čas na prípadné spájanie sa. Jeho strana sa v prieskumoch drží v pásme nad hranicou zvoliteľnosti. Boris Kollár pred voľbami sľuboval aj 25-tisíc nájomných bytov. V dueli mu bude chcieť oponovať Peter Pellegrini. Preferencie jeho strany sú s menšími odchýlkami stabilné, ale práve jeho bývalá materská strana ho z pomyselného trónu zosadila. Budú mať Sme rodina a Hlas k sebe blízko, alebo by sa radšej poobzerali po iných koaličných partneroch? V Štúdiu ta3 sme privítali predsedu Sme Rodina Borisa Kollára a Petra Pellegrini predsedu strany HLAS – Sociálna demokracia.

20230607_tak_takto_7_6_10.jpg
Tak takto?!

Spolupráca s konšpirátormi / Získa Ľ. Ódor podporu v parlamente?

Do volieb zostávajú necelé štyri mesiace a v kampani sa začína pritvrdzovať. Do centra pozornosti vstupuje téma boja za zachovanie demokracie po voľbách. Je to len zástupná téma na odpútanie pozornosti od vážnejších vnútropolitických problémov? Kto živí tieto teórie? Je tu snaha oboch táborov ešte viac polarizovať spoločnosť, aby každá strana získala čo najviac hlasov od svojich prívržencov? O aktuálnej politickej situácii diskutovali Tomáš Valášek a Robert Kaliňák.

tak_takto_104.jpg
Tak takto?!

Sporné nákupy leteckej techniky

Rozobrali sme si podozrenia zo šafárenia na ministerstve vnútra v súvislosti s nákupmi leteckej techniky. V druhej časti sme sa venovali valorizácii dôchodkov, pretože prezidentka podpísala novelu zákona o sociálnom poistení. Rozoberieme si odkedy a o koľko si dôchodcovia prilepšia. Na druhej strane Zuzana Čaputová vetovala novelu na základe ktorej sa mala zaviesť na školách povinná tretia hodina telesnej výchovy. Na záver sa povenujeme Zmluve o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vo výške takmer 22 miliónov eur pre nadáciu otvorenej spoločnosti. Podľa zverejnených informácií zmluvu uzavrelo ministerstvo práce v piatok, s účinnosťou od dneška. Vynorí sa opäť téma Georga Šoroša? O téme sme sa rozprávali s Erikom Tomášom – poslancom za HLAS – Sociálnu Demokraciu a Romanom Mikulcom, exministrom a poslancom OĽANO.

strana 1 / 45
<< jún 2023 >>
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30