Lídri V4 sa stretávajú po náročnom období. Odborník zhodnotil budúcnosť regionálnej spolupráce

Premiéri krajín Vyšehradskej štvorky sa v utorok (23. 6.) stretnú v Budapešti na pravidelnom samite V4. Pôjde o prvé spoločné rokovanie v tomto formáte po období citeľného ochladenia vzťahov, ktoré spôsobovali rozdielne postoje k vojne na Ukrajine. Stretnutie zároveň uzatvára maďarské predsedníctvo vo V4 a otvára diskusiu o tom, či skupina dokáže znovu vystupovať ako významný regionálny hráč v Európskej únii. Viac sme si povedali s historikom a publicistom Jurajom Krížom.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"