Live
Archív
Podcast
iSekunda

Raňajky

PO-PIA 6:00 - 9:00

Archív relácie

ranajky
Raňajky

Činnosť oddelenia dokumentácie Ústavu pamäti národa. Akú má úlohu a význam?

Ústav pamäti národa v máji tohto roka oslávil 20 rokov svojej činnosti. Do povedomia sa verejnosti dostal zverejnením registračných protokolov Štátnej bezpečnosti. Zverejňuje tiež mená osôb zodpovedných za prenasledovanie občanov, ako aj mená obetí nedemokratických režimov. Tieto úlohy a ich význam v procese vyrovnávania sa s nedemokratickou minulosťou priblížil Michal Miklovič.

asdad
Raňajky

Sedemdesiat rokov sledujú dianie v oblasti kultúrneho dedičstva na Slovensku. Udelili výročné ceny 21 projektom

Viac ako sedemdesiat rokov sledujú dianie v oblasti kultúrneho dedičstva na Slovensku! Vydavatelia časopisu Pamiatky a múzeá – Slovenské národné múzeum a Pamiatkový úrad v stredu odovzdali už 32. raz výročné ceny za úspešné projekty. A práve o nich sme sa rozprávali so šéfredaktorkou časopisu Pamiatky a múzea Petronelou Križanovou.

asdasd
Raňajky

Voľby sú kľúčovým okamihom pre demokraciu. Pozrite si, ako sa ta3 pripravuje na voľby

Pár dní pred voľbami finišujú s prípravami na deň D, nie len strany a hnutia, či volebné komisie, ale aj médiá. Voľby sú totiž udalosťou s najvyššou prioritou a volebný deň je kľúčovým okamihom pre demokraciu. Ani Televízia ta3 nenecháva nič na náhodu a celý volebný deň a noc a aj nasledujúce ráno detailne pripravuje. Čo vy, diváci, na obrazovkách ta3 počas volebného víkendu uvidíte, to nám priblížil moderátor televízie ta3 Richard Dírer.

STUDIO-RANAJKY-TOTH-8:17
Raňajky

Predvolebná kampaň vrcholí, a s ňou aj dezinformácie. Ako sa vyznať vo vysokom počte neoverených informácií?

Do predčasných parlamentných volieb zostáva už len pár dní. Predvolebná kampaň vrcholí, tlačových konferencií je toľko, že ich pomaly nestíhame vysielať a naplno pracuje aj dezinformačná scéna. Vieme sa v tom množstve informácií vyznať? O vrcholiacej kampani sa budem rozprávať s odborníkom na sociálne siete a dezinformácie, zakladateľom New School Communications Gabrielom Tóthom.

strana 1 / 92