Live
Archív
iSekunda
mReportér
upozornenia

Raňajky

PO-PIA 6:00 - 9:00

Archív relácie

STUDIO-RANAJKY-ONDREJKOVCI-8:17
Slovensko

Chcú ukázať potenciál rozmanitého Slovenska. Mladí aktivisti sa venujú prírode aj kultúrno-historickému dedičstvu

Ich cieľom je zapojiť širšiu verejnosť a ukázať jej potenciál rozmanitého Slovenska. A to nielen v čoraz viac narastajúcej urbanizácii, ale aj vzájomnej prírodno-kultúrnej kooperácii. Ich tím tvoria mladí ľudia z rôznych odborných odvetví. O tom, ako chránia, zveľaďujú a popularizujú Slovensko sme sa porozprávali so zakladateľom občianskeho združenia Terra Carpathica s Marošom Ondrejkom a so spolupracovníčkou i študentkou ekológie Teréziou Zelmanovou.

VMX-PONDELICEK-NATO-SUMMIT-7-47
Zahraničie

Biden predstavil ukrajinského prezidenta ako Putina, riaditeľ NATO si praje, aby sa Ukrajina stale jej členom. Aké sú výsledky samitu?

Americký prezident Joe Biden predstavil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ako Putina na samite NATO vo Washingtone. Jens Stoltenberg povedal, že Kyjev sa na NATO môže spoľahnúť teraz aj dlhodobo. Generálny riaditeľ Aliancie už skôr povedal, že si praje, aby sa Ukrajina stala jej členom. Nie je však jasné, kedy k tomuto kroku pristúpia. Koniec ostro sledovaného samitu nám priblížil politológ a odborník na bezpečnosť Jiří Pondělíček.

STUDIO-RANAJKY-GUSTAFIK-8:17
Raňajky

Cestovanie autom na dovolenku často ušetrí financie. Nezabúdajte ale na bezpečnosť a prípravu vozidla

Poznanie, voľnosť, ale aj nižší rozpočet. To sú často benefity cestovania vlastnou dopravou. Môžete navštíviť rôzne miesta nielen počas cesty, ale aj v samotnej destinácii. Dovolenka vlastným autom obvykle prináša aj nižšiu záťaž pre rozpočet. Samozrejme, predchádzať tomu by malo plánovanie a tiež dôkladná príprava auta, aby bola aj cesta úsporná. Odborník z lízingovej spoločnosti Vladimír Guštafik nám o tom porozprával viac.

ranajky
Raňajky

Akadémia chce vychovať viac kvalitných futbalistov. Na tieto známe tváre sa môžu mladé talenty tešiť

V relácii sme sa rozprávali o športovej akadémii, ktorá sa zameriava na rozvoj mladých futbalových talentov na Slovensku. Táto akadémia si kladie za cieľ vychovať viac kvalitných futbalistov a prispieť k rozvoju futbalovej komunity v našej krajine. Pozrite sa, ako fungujú, komu sa venujú a čo všetko pre mladých futbalistov pripravujú. Pozvanie do štúdia prijal Pavol Bellás, tréner akadémie a Jozef Rejdovian, manažér akadémie.

strana 1 / 120
<< júl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31