EXKLUZÍVNY PRIESKUM: Mali by slovenskí hokejisti z KHL hrať na MS 2024? Fanúšikovia v tom majú jasno

ta3/Martin Belej
2.3.2024 17:00

Agentúra SANEP poskytla exkluzívny prieskum pre televíziu ta3 a Pravdu, ktorý sa zaoberal aj otázkou, či by mali slovenskí hokejisti pôsobiaci v ruskej KHL (Kontinentálnej hokejovej lige) mať možnosť reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Parlamentu Peter Pellegrini apeloval na Slovenský zväz ľadového hokeja, aby dal slovenským hokejistom v KHL zelenú v reprezentácii Slovenska na Majstrovstvách sveta v hokeji 2024. Účasť hráčov z KHL podporil aj premiér Robert Fico a podpredseda parlamentu Andrej Danko.

Aký na to majú názor Slováci?

Výsledky ukázali, že väčšina opýtaných je za to, aby hráči hrajúci v ruskej KHL neboli obmedzovaní v účasti na majstrovstvách. Takmer dve tretiny opýtaných (63,4%) podporujú túto myšlienku, zatiaľ čo necelá tretina (26,3%) je proti. Jasno v tejto otázke nemá 10,3 % ľudí.

Účasť slovenských hráčov z KHL na blížiacich sa majstrovstvách sveta je stále diskutovanou témou. Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie sa uznieslo, že hráči z KHL nebudú súčasťou reprezentácie až do skončenia sezóny. Kroku predchádzali dlhé diskusie s hráčmi pôsobiacimi v nadnárodnej súťaži. Slovenský zväz ľadového hokeja na čele s Miroslavom Šatanom avizoval, že k téme sa vyjadrí v apríli.

Ako vnímame účasť Ruska a Bieloruska na šampionáte?

Slováci sa vyjadrili celkom jednoznačne aj o účasti hráčov z Ruska a Bieloruska na tohtoročných majstrovstvách sveta v hokeji.

Viac ako polovica (60,4 %) ľudí by s účasťou hráčov z Ruska a Bieloruska súhlasili. Necelá tretina občanov (27,3 %) je proti tomu, aby sa ruskí a bieloruskí hráči zúčastnili šampionátu. Jednoznačný názor nemá 12,3 % opýtaných.

Pozrite si reportáž z 13. februára 2024 o tom, že Rusi a Bielorusi sa nemôžu zúčastniť majstrovstiev.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok