Top udalosti týždňa: Matovič neodmietol Ódora, Hells Angels na Slovensku, osemnásty ročník GLOBSECu, Čaputová privítala Macrona

ta3 tasr čtk
4.6.2023 18:32

OĽANO podporí vládu Ľudovíta Ódora len po splnení dvoch podmienok. Gang Pekelní anjeli navštívili Slovensko. V Bratislave sa konal GLOBSEC. Prezidentka SR Zuzana Čaputová privítala na Slovensku francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Zhrnuli sme pre vás najdôležitejšie udalosti uplynulého týždňa.

Top udalosti týždňa: Matovič neodmietol Ódora, Hells Angels na Slovensku, osemnásty ročník GLOBSECu, Čaputová privítala Macrona
TASR - Pavel Neubauer

Ódor rokoval s politikmi

Premiér Ľudovít Ódor ukončil rokovania s predsedami politických strán. S ako posledným sa stretol s lídrom OĽANO Igorom Matovičom. Ten informoval, že OĽANO podporí vyslovenie dôvery úradníckej vláde len po splnení dvoch podmienok.

Žiada garanciu zachovania príspevku 200 eur na dieťa. Požaduje tiež schválenie odmeny 500 eur za účasť v septembrových parlamentných voľbách v skrátenom legislatívnom konaní. 

"Premiér akceptoval, respektíve si vypočul naše dve požiadavky a čaká ho rokovanie s ostatnými politickými stranami, aby to vyrokoval. Ak chce podporu, tak treba, aby teraz preukázal svoje rokovacie schopnosti," povedal Matovič na tlačovej besede.

Článok pokračuje na ďalšej strane
Strana 1 / 6 Ďalšia strana
zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok