Matovič zatiaľ nehovorí nie. OĽANO podporí úradnícku vládu, ak Ódor splní dve podmienky

ta3 tasr
3.6.2023 11:12

Premiér Ľudovít Ódor ukončil rokovania s predsedami politických strán. V sobotu doobeda sa s ako posledným stretol s lídrom OĽANO Igorom Matovičom. Ten informoval, že OĽANO podporí vyslovenie dôvery úradníckej vláde len po splnení dvoch podmienok.

Žiada garanciu zachovania príspevku 200 eur na dieťa. Požaduje tiež schválenie odmeny 500 eur za účasť v septembrových parlamentných voľbách v skrátenom legislatívnom konaní. 

"Premiér akceptoval, respektíve si vypočul naše dve požiadavky a čaká ho rokovanie s ostatnými politickými stranami, aby to vyrokoval. Ak chce podporu, tak treba, aby teraz preukázal svoje rokovacie schopnosti," povedal Matovič na tlačovej besede.

Matovič žiada od predsedu vlády garanciu toho, že sa nezruší 200 eur na dieťa, ktoré presadil cez zvýšenie daňového bonusu a prídavku na dieťa. Odôvodňuje to tým, že má obavy, že by sa mohli objaviť snahy "šetriť na rodinách s deťmi". Tvrdí, že proti príspevku bojovala prezidentka SR Zuzana Čaputová a mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko.

Premiéra zároveň žiada, aby s ďalšími politickými stranami vyrokoval podporu odmeny za účasť vo voľbách v skrátenom legislatívnom konaní. "Náš cieľ je maximalizovať volebnú účasť," podotkol. Septembrové voľby do Národnej rady (NR) SR označil za "boj o život Slovenska".

Celú tlačovú besedu si môžete pozrieť tu.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok