Šipoš: Fico chce, aby sa prezident volil v parlamente. Je to diktátor, povedal Gröhling

ta3/Dominik Pálka
21.5.2023 12:22

Strana Hlas-SD nie je za zrušenie priamej voľby prezidenta. V relácii V politike to uviedla Denisa Saková. Michal Šipoš (OĽANO) a Branislav Gröhling (SASKA) si myslia, že Robert Fico ohrozuje slobodu Slovenska.

v_politike_57.jpg
TA3

Špecializovaný trestný súd rozhodol v prípade vraždy Kuciaka a jeho partnerky. Mariana Kočnera neuznal za vinného. Šipoš povedal, že "je evidentné, že by si nejaká neznáma žena (Alena Zsuzsová - poz. red.) neobjednávala vraždu novinára". Je presvedčený, že za vraždami je "oveľa väčšie zviera" a logicky mu z toho vyplýva, že je za tým Kočner.

Gröhling si myslí, že v prípade je množstvo otázok. "Prečo by Zsuzsová zosnovala takúto vraždu a ako by to zaplatila? Potrebujeme ešte odpovede a mali by sme ich dostať," povedal.

Saková uviedla, že rešpektuje rozhodnutie súdu. "Chápem bolesť rodičov, ale musíme rešpektovať rozhodnutie súdu a nedovolím si to hodnotiť. Spis nepoznám, treba si počkať," dodala.

Podporia úradnícku vládu? 

Saková uviedla, že strana Hlas vládu odborníkov nepodporí. "Úradnícka vláda tu už mala byť od januára a mohli byť čo najskôr predčasné voľby. Strana Hlas jej nevysloví dôveru, pretože neprešla riadnymi voľbami," dodala.

Celú reláciu V politike si môžete pozrieť aj tu:

Strana 2 / 2
zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok