Bol dramaturgom aj moderátorom legendárnej rozhlasovej relácie. Kto je nový šéf RTVS?

Bol dramaturgom aj moderátorom legendárnej rozhlasovej relácie. Kto je nový šéf RTVS?
Zdroj foto: TASR - Štefan Puškáš
Novým generálnym riaditeľom RTVS bude Ľuboš Machaj. Poslanci Národnej rady SR ho do funkcie zvolili vo štvrtkovom hlasovaní.

Ľuboš Machaj sa narodil 29. apríla 1954 v Bratislave. Po absolvovaní Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, kde študoval na katedre estetická výchova a slovenčina, nastúpil v roku 1978 do Československého rozhlasu v Bratislave. Začínal ako dramaturg v Hlavnej redakcii hier pre deti a mládež, potom pôsobil ako redaktor a moderátor relácie Pozor, zákruta!. V roku 1984 sa vrátil na pozíciu dramaturga rozprávkových hier, v ktorej pôsobil do roku 1990.

V rokoch 1990 až 1993 bol riaditeľom Bibiany, medzinárodného domu umenia pre deti v Bratislave, odkiaľ odišiel do Radia Twist, kde zastával post programového riaditeľa. V rokoch 2003 - 2006 bol šéfdramaturgom druhého programu Slovenskej televízie. V roku 2006 zamieril opäť do Slovenského rozhlasu na pozíciu riaditeľa sekcie programu.  

Po spojení SRo a STV zastával v roku 2011 v RTVS post riaditeľa programu v STV. Od roku 2011 externe spolupracuje s RTVS na príprave programov ako napríklad Čo sa stalo s Robom Rothom, Bola raz jedna povesť alebo SK Dejiny.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá