Mikulec je s výkonom polície počas protestov spokojný, policajtov ocenil i župan

Mikulec je s výkonom polície počas protestov spokojný, policajtov ocenil i župan
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Činnosť polície počas štvrtkových protestných zhromaždení v Bratislave hodnotí minister vnútra Roman Mikulec mimoriadne pozitívne. Uviedol to s tým, že ďakuje policajtom za ich nasadenie.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave podľa slov ministra ešte v predstihu pred verejnými zhromaždeniami upozorňovalo osoby, ktoré využijú právo zhromažďovať sa, aby rátali počas zhromaždení zo strany polície s bezpečnostnými opatreniami.

"Boli tiež požiadaní, aby pri využívaní svojho práva vyjadriť názor nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných predpisov," podotkol Mikulec.

Polícia sa poďakoval aj Droba

Už počas stredy 4. augusta boli obyvatelia a návštevníci Bratislavy, ktorí neplánovali byť účastníkmi zhromaždenia, podľa šéfa rezortu vnútra upozornení, aby sa vyhli miestam konania sa verejných zhromaždení. "Polícia v dostatočnom predstihu apelovala aj na bratislavských vodičov, a to z dôvodu, aby rátali v blízkosti miest konania sa verejných zhromaždení s dopravnými obmedzeniami," skonštatoval minister.

Štátnej a bratislavskej mestskej polícii sa poďakoval aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, a to za správne vyhodnotenie bezpečnostnej situácie a primerané opatrenia. "Snažím sa rozumieť aj tomu, prečo sa minulý týždeň polícia zdráhala zasahovať. Oceňujem, že dnešné opatrenia 'nakalibrovala' primerane rozsahu bezpečnostných rizík a cieľu udržať verejný poriadok," uviedol Droba na sociálnej sieti.

Zadržali dvoch ľudí

Na Hodžovom námestí a na Námestí slobody v Bratislave sa vo štvrtok protestuje proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu, proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej i médiám. Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie ciest pri Hodžovom námestí i pri Námestí slobody. Chvíľku blokovalo Panónsku cestu 12 áut. Polícii sa doteraz podarilo v krátkom čase zakročiť a dlhším blokáciám zabrániť. Zadržala pritom dvoch ľudí a predviedla ich na policajné oddelenie.

Zdravotní záchranári zasahovali doteraz pri dvoch prípadoch na zhromaždení na Hodžovom námestí. Po policajnom zákroku bola ošetrená jedna osoba z dôvodu podozrenia na epileptický záchvat. Ošetrený bol aj jeden člen antikonfliktného tímu z dôvodu náhleho zhoršenia sa jeho zdravotného stavu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá