Očkovanie v Michalovciach sa zlepší, nemocnica začína s výjazdami

Očkovanie v Michalovciach sa zlepší, nemocnica začína s výjazdami
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Nemocnica v Michalovciach začína s výjazdovou očkovacou službou. Bude určená najmä pre klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb, informovala Jana Fedáková, komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú patrí aj michalovské zdravotnícke lôžkové zariadenie.

"Michalovská nemocnica štartuje s prvým výjazdom v stredu 14. apríla a ďalší výjazd je naplánovaný na 20. apríla," uviedla s tým, že vakcinačný tím bude v závislosti od počtu záujemcov pozostávať z minimálne troch zamestnancov nemocnice.

AstraZenecu už nepoužívajú

Michalovskí nemocniční zdravotníci podali k utorku celkovo 10.329 prvých dávok vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNtech a 5709 druhých dávok. Zároveň podali 700 dávok vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, ktorou však už nemocnica neočkuje. Podľa Fedákovej používajú v Michalovciach aktuálne len vakcinačnú látku Comirnaty.

Ako doplnila, k utorku je na covidových lôžkach michalovskej nemocnice hospitalizovaných 41 pacientov. Siedmi z nich potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 20 kyslíkovú liečbu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá