Za ľudí reagovala na Matoviča: Stojí za Kolíkovou a Šeligom

Predsedníctvo strany Za ľudí stojí za ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a podpredsedom národnej rady Jurajom Šeligom. Obaja vo funkciách podľa strany riadne plnili programové vyhlásenie vlády aj svoje povinnosti voči koaličným partnerom. Uviedli to v reakcii na vyjadrenie premiéra Igora Matoviča, ktorý aj odchodom Kolíkovej a Šeligu podmienil svoju demisiu.

"Predsedníctvo strany vníma podmienky predsedu vlády Igora Matoviča, že odstúpi z funkcie iba v prípade, ak Mária Kolíková a Juraj Šeliga odídu z funkcií. Je našou povinnosťou voči občanom hľadať východiská, aby mohla nová vláda fungovať čo najskôr a riešiť skutočné problémy Slovenska, ako sú pandémia, kolabujúce zdravotníctvo, efektívne očkovanie, pomoc podnikateľom či boj s korupciou," skonštatovala strana.

Za ľudí budú naďalej pokračovať v rokovaniach o štvorkoalícii, ako sa na tom už uznieslo ich predsedníctvo. Trvajú aj na výmene premiéra. "Vyzývame všetky koaličné strany, aby sa vrátili k rokovaniam, pretože nedohoda v koalícii prehlbuje napätie v spoločnosti a dláždi cestu k návratu Fica a Pellegriniho," dodala strana.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá