Trhovisko Miletičova opäť otvoria, niektoré veci tam nekúpite

12.3.2020 16:43

Bratislavské Trhovisko Miletičova bude od soboty opäť otvorené. Na sociálnej sieti o tom informovala mestská časť Ružinov. Trhovisko bolo od stredy uzatvorené pre podozrenie nákazy koronavírusom u jednej z predajkýň.

Trhovisko Miletičova opäť otvoria, niektoré veci tam nekúpite
SITA/Branislav Bibel

"Testy potvrdili, že žena nemá koronavírus. Už od soboty preto bude Trhovisko Miletičova opäť fungovať," uvádza mestská časť s tým, že predávať sa bude iba zelenina, ovocie a potraviny. "Stravovacie zariadenia budú k dispozícii maximálne do 18:00," doplnila mestská časť.

Informáciu potvrdil aj starosta Ružinova Martin Chren. "Podľa správ priamo z komunity predajcov predajkyňa oblečenia z Miletičky bola prepustená z nemocnice, vďakabohu s negatívnym nálezom. Po dnešnej dezinfekcii trhovisko preto od soboty môžeme otvoriť, avšak len pre potravinový tovar, " uviedol starosta na sociálnej sieti.

Mestská časť Ružinov, ktorá je prevádzkovateľom trhoviska Miletičova, rozhodla v stredu o jeho uzavretí až do odvolania. Išlo o preventívne opatrenie, nakoľko jedna z predajkýň oblečenia, ktorá mala údajne pozitívnu cestovateľskú anamnézu, bola v utorok večer hospitalizovaná v nemocnici. Prejavy jej ochorenia boli totožné s prejavmi bežnej chrípky, ale aj koronavírusu, preto mestská časť trhovisko uzatvorila, až do doby, kým budú známe výsledky lekárskych testov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok