NHL: Černák prispel gólom k debaklu Canucks, Chára sa pobil

8.1.2020 07:45

Slovenský hokejista Erik Černák strelil v NHL gól a pridal asistenciu pri triumfe Tampy Bay nad Vancouverom 9:2. Dvadsaťdvaročný obranca zvýšil v závere druhej tretiny na 6:2, v tretej časti hry prihral na siedmy gól Braydenovi Pointovi. Domáca Tampa Bay zvíťazila ôsmykrát za sebou.

Černák strávil na ľade 19:25 minúty a bol tretí najvyťaženejší hráč Tampy, do štatistík si zapísal aj dva plusové body. V tejto sezóne zatiaľ nazbieral osem bodov (3+5). Rovnaký počet bodov má na konte Richard Pánik, ktorého Washington na vlastnom ľade zdolal Ottawu hladko 6:1. Slovenský útočník dosiahol asistenciu. V drese hostí sa predstavil obranca Christián Jaroš, odohral 9:46 minúty a mal mínusový bod.

Z víťazstva sa tešil aj Boston Bruins. "Medvedi" uspeli v Nashville 6:2. V bránke hostí dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom Tuukka Rask a pripísal si 34 zákrokov. Kapitán Bostonu Zdeno Chára nebodoval, v tretej tretine sa však pobil s Jakovom Treninom. Okrem päťminútového trest dostal aj dve minúty navyše za hrubosť.

Montreal prehral na ľade Detroitu 3:4, Tomáš Tatar vystrelil štyrikrát na bránku súpera, ale bez bodového efektu.

Nashville - Boston 2:6 (0:0, 1:2, 1:3)

Zdeno Chára (Boston) odohral 18:29 min, 1 "hit", 7 trestných minút

Tampa Bay - Vancouver 9:2 (0:1, 6:1, 3:0)

Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:25 min, 1 gól, 1 asistencia, 1 strela, 2 "hity", 2 zablokované strely, 2 plusové body

Washington - Ottawa 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

Richard Pánik (Washington) odohral 15:59 min, 1 asistencia, 1 strela, 3 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod - Christián Jaroš (Ottawa) odohral 9:46 min, 1 strela, 1 mínusový bod

Detroit - Montreal 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:17 min, 4 strely, 2 trestné minúty

Florida - Arizona 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)

New Jersey - New York Islanders 3:4 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Carolina - Philadelphia 5:4 po predĺžení (2:2, 2:1, 0:1 - 1:0)

New York Rangers - Colorado 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

St. Louis - San Jose 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Chicago - Calgary 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)