Víchor v okolí Bystrice odstavil od elektriny tisícky domácností

Víchor v okolí Bystrice odstavil od elektriny tisícky domácností
Zdroj foto: SITA (ilustračná fotografia)
Viac ako 11.000 odberných miest na strednom Slovensku nemá aktuálne elektrinu. Prerušenie dodávky energie je zapríčinené silným vetrom, ktorý sa rozfúkal v tejto oblasti v popoludňajších hodinách.

"Mimo prevádzky je 130 distribučných trafostaníc. Na príčine sú najmä stromy, ktoré spadli na vzdušné vedenia vysokého napätia. Na viacerých miestach pretrhali vodiče a poškodili stĺpy," uviedol hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš. Najviac trafostaníc mimo prevádzky je v Hriňovej (36), Handlovej (15) a v Strelníkoch v okrese Banská Bystrica (13).

Pracovníci SSD sú podľa Gejdoša v plnom nasadení a situáciu riešia. "Tam, kde to bude možné, zabezpečia zásobovanie odberateľov z alternatívnych okruhov. V mnohých prípadoch však budú musieť obyvatelia počkať na odstránenie poruchy. Preto ich žiadame o trpezlivosť," priblížil.

Ako dodal, všetci v teréne aj na dispečingu robia maximum pre to, aby obnovili dodávku elektriny čo najskôr. "Musia však pri tom rešpektovať v prvom rade bezpečnosť, ale aj poveternostné a terénne podmienky," pripomenul.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá