Pellegrini je znepokojený. Vyzval policajtov, aby konali čestne

Predseda vlády Peter Pellegrini vyzval všetkých policajtov, prokurátorov a sudcov, aby si svoju prácu naďalej konali čestne.

Majú voľné ruky a plnú podporu

Vo videu na sociálnej sieti uviedol, že majú voľné ruky a plnú podporu, aby sa pri vyšetrovaní riadili len zákonmi a predpismi platnými v Slovenskej republike, svojimi morálnymi zásadami a hodnotami spravodlivosti. Zároveň zdôraznil, že v tomto im vláda SR poskytne maximálnu súčinnosť a podporu.

Pellegrini avizoval, že sa po dovolenke vrátil na úrad vlády a so znepokojením sleduje a vníma informácie naznačujúce niekdajší neprimeraný, neprijateľný vplyv niektorých ľudí na chod orgánov štátu. Pripomenul slová, ktoré povedal krátko po tom, ako bola vláde pod jeho vedením vyslovená dôvera v Národnej rade SR.

"Slová, ktoré hovoria o tom, že na Slovensku musí platiť elementárna spravodlivosť pre všetkých, že musí platiť pravidlo: Padni, komu padni," poznamenal Pellegrini. Ako doplnil premiér, na základe nových pravidiel bol do funkcie zvolený nový policajný prezident. "Výsledky policajtov a vyšetrovateľov prinášajú svoje výsledky a dnes ľudia, ktorí si užívali mediálnu slávu a pozornosť, sedia vo väzbe a stoja pred súdmi,"poznamenal Pellegrini.

Podľa medializovaných informácií mal Kočner komunikovať s Bödörom o SIS, polícii, ale aj prokuratúre a prideľovaní konkrétnych prípadov konkrétnym prokurátorom. Bödör mal pre neho zabezpečovať lustrácie novinárov. Kočner je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Podľa zverejnenej komunikácie mal Kočner v októbri 2017 poslať Tóthovi správy s osobnými údajmi zavraždeného novinára.

Ambície mal mať aj v politike

Kočner mal mať ambície aj v politike. Denník N informoval o tom, že mal záujem konať v prospech strany Smer-SD a po vražde Kuciaka mal o budúcnosť strany obavy. Denník sa opiera o zápis policajta, ktorý analyzoval prepis komunikácie medzi Bödörom a Kočnerom. Informuje tiež o tom, že Kočner mal záujem o trestné stíhanie a diskreditáciu advokáta Daniela Lipšica, poslancov Národnej rady SR Igora Matoviča a Borisa Kollára, a exprezidenta Andreja Kisku. Mal mať aj vlastné politické ambície so stranou Cieľ.

Časť tejto komunikácie predložil senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta vo veci údajného falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti. V kauze sú obžalovaní Marian Kočner a niekdajší riaditeľ televízie Pavol Rusko.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá