Exmanžel punkerky z Pussy Riot je vo vážnom stave. Mali ho otráviť

TA3 TASR
13.9.2018 10:11

Aktivistu a exmanžela jednej z členiek ruskej punkrockovej kapely Pussy Riot hospitalizovali pre možnú otravu, pričom jeho stav je vážny.

Exmanžel punkerky z Pussy Riot je vo vážnom stave. Mali ho otráviť
TASR

Rozhlasová stanica Echo Moskvy a ruský spravodajský portál Meduza ešte informovali, že Piotr Verzilov, niekdajší manžel Nadeždy Tolokonnikovovej a akýsi neoficiálny hovorca skupiny Pussy Riot, je už od utorňajšieho večera na pohotovosti v jednej z moskovských nemocníc. Veronika Nikulšinová, ďalšia z členiek tejto formácie, uviedla, že Verzilova hospitalizovali, keď začal strácať zrak i schopnosť rozprávať. Aktivista podľa jej slov aktuálne leží na toxikologickom oddelení.

Verzilova, Nikulšinovú a ďalšie dve členky ruského zoskupenia Pussy Riot - Oľgu Kuračjovovú a Oľgu Pachtusovovú, odsúdili v polovici júla na 15-dňové väzenie za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve. Podľa súdu porušili pravidlá platné pre divákov na športových podujatiach a zneužili policajné uniformy, v ktorých vbehli na ihrisko počas finálového zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom. Samotní aktivisti uviedli, že takýmto spôsobom len chceli protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku. Trest si odsedeli.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok