Začiatok dovolenky bez batožiny? Ryanair sa obával preťaženia

Začiatok dovolenky bez batožiny? Ryanair sa obával preťaženia
Zdroj foto: SITA/AP
Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair prepravila časť cestujúcich na linke z Budapešti do Las Palmas bez ich batožiny. Dôvodom malo byť preťažené lietadlo.

Podobný prípad na tej istej linke zopakovali írske aerolínie uplynulú nedeľu 22. júla, potvrdil pre portál index.hu jeden z cestujúcich. "S tým rozdielom, že teraz už v Budapešti oznámili cestujúcim, že lietadlo nevezme batožiny," uviedol index.hu. Letecká spoločnosť to cestujúcim zdôvodnila tým, že lietadlo je preťažené, a preto museli vybrať kufre z batožinového priestoru. Pasažieri dostali na výber - buď zostanú v lietadle, alebo ak im to nevyhovuje, nech vystúpia. To sa cestujúcim nepáčilo, pričom asi 50 ľudí vystúpilo z lietadla, kričali a postavili sa do cesty lietadlu. Na letisko prišli aj policajti.

"Nakoniec sme telefonovali s jedným cestujúcim, keď pilot oznámil, že tí, ktorým batožina zostáva v Budapešti, nemusia na ňu čakať do stredy," uviedol portál s tým, že batožina mala prísť ešte v nedeľu, najneskôr v pondelok. "Ľudia skúšali rýchlo vybrať z kufrov dôležitejšie veci , ktoré budú potrebovať dovtedy, kým nepríde celý kufor na Kanárske ostrovy," napísal index.hu. Letecká spoločnosť podľa portálu o poslednom prípade nič neuviedla, ale pravdepodobne zabezpečí let na tejto linke vhodným lietadlom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá