Aerolinky Ryanair rušia ďalšie lety, dôvodom je štrajk pilotov

Aerolinky Ryanair rušia ďalšie lety, dôvodom je štrajk pilotov
Zdroj foto: SITA/AP
Aerolínie Ryanair plánujú v piatok 20. júla zrušiť 24 letov medzi Írskom a Britániou. Dôvodom je štrajk pilotov v Írsku, druhý z troch plánovaných na júl. Oznámila to najväčšia nízkonákladová spoločnosť v Európe z hľadiska počtu cestujúcich.

Ryanair označil štrajky za poľutovaniahodné a povedal, že piloti, ktorí plánujú štrajk, sa odmietli zúčastniť na stretnutí pracovnej skupiny s cieľom vyriešiť ich sťažnosti. Piloti požadujú transparentnejší systém miezd, kariérneho postupu a transferov na základne. Dali si za cieľ obmedziť praktiky, ktoré ich odborový zväz FORSA/ IALPA označil za "prílišnú diskrétnosť manažmentu ohľadne kariéry pilotov".

Tretí štrajk plánujú írski piloti na 24. júla. A zároveň aj palubní sprievodcovia zo štyroch krajín, v ktorých má Ryanair základne, oznámili, že plánujú štrajky v dňoch 25. a 26. júla. Aj niekoľko ďalších pilotných zväzov uvažuje o protestoch za lepšie podmienky. Spoločnosť Ryanair pôsobí v 37 krajinách. V minulom roku prepravila 130 miliónov cestujúcich a počas najrušnejšej letnej sezóny vypraví zhruba 2300 letov denne.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá