Bratislavu mal terorizovať exkrementmi i močom, vymerali mu trest

Aktualizované:
Bratislavu mal terorizovať exkrementmi i močom, vymerali mu trest
Zdroj foto: TASR
Bratislavský okresný súd uznal Martina Macka za vinného z myzofilných útokov močom či exkrementmi, ktoré sa odohrali v roku 2015 v Bratislave.

Súd rozhodnutie zmenil

Súd mu uložil podmienečný trest v dĺžke trvania osem mesiacov. Zároveň mu určil skúšobnú dobu 14 mesiacov a ochranné sexuologické liečenie ambulantnou formou. Okresný súd v tejto veci vo februári tohto roka vyniesol oslobodzujúci rozsudok.

Proti jeho rozhodnutiu však podal odvolanie prokurátor a Krajský súd v Bratislave v októbri tohto roka jeho rozhodnutie zrušil. Vo veci tak opätovne rozhodoval okresný súd a svoje predchádzajúce rozhodnutie zmenil. Macka uznal za vinného z pokračujúceho trestného činu výtržníctva a uložil mu podmienečný trest.

Zo slov sudcu na štvrtkovom hlavnom pojednávaní vyplynulo, že KS v Bratislave neprikázal v tejto veci vykonať žiadne nové dôkazy. „Prvostupňový súd je viazaný názorom odvolacieho súdu,“ zdôraznil sudca, a to aj vtedy, keď má iný právny názor. Obžalovanému hrozil v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody od šiestich mesiacov až do troch rokov.

Najprv sa priznal

Prokurátor vo svojej záverečnej reči okrem iného poukázal na výpoveď obžalovaného na polícii, kde sa ku skutkom priznal. Vypovedal, že pre svoje útoky si vyberal ženy, ktoré ho priťahovali, napríklad s dlhšími vlasmi. Pred súdom však už vinu odmietal. „Skutky, ktoré sú mi dávané za vinu, som nespáchal, a toto budem tvrdiť stále. Proces trvá už dva roky, čo negatívne vplýva na moju psychiku a chcel by som, aby sa to už skončilo,“ uviedol na súde.

Jeho obhajca v záverečnej reči poukázal na podľa jeho názoru viaceré pochybenia polície pri vyšetrovaní tohto prípadu a svojho klienta žiadal oslobodiť. 

Martina Macka zadržali policajti 23. novembra 2015 v bratislavskej Karlovej Vsi. Pri zadržaní bol zašpinený od fekálií a pod vplyvom alkoholu. Prokurátor ho obžaloval z trestného činu pokračujúceho výtržníctva v piatich prípadoch útokov. Rozsudok ešte nie je právoplatný, odvolanie podal obžalovaný. Vo veci bude opäť rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá