Slovákom sa proti aktívnejším Lotyšom nedarilo, skóroval len Miklík

7.5.2017 23:24

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v druhom zápase v A-skupine MS s Lotyšskom 1:3. Lotyši viedli po góloch Janisa Spruktsa a Zemgusa Girgensonsa 2:0 a na gól Michela Miklíka v presilovke v 50. minúte zareagovali prakticky okamžite, keď na 3:1 upravil Andris Džerinš. Na konte slovenského tímu tak zostávajú dva body.

Slovenský gól neuznali

Lotyši už v prvom striedaní ukázali, že to s nimi Slováci nebudú mať jednoduché. Na minútu zovreli súpera v jeho pásme, ale brankár Laco situáciu zvládol. Dôležitý moment prišiel v 7. minúte. Debutant Matoušek nešťastne narazil na mantinel jedného z Lotyšov a dostal trest na 5 minút a do konca zápasu.

V 11. minúte sa už zdalo, že statočne brániaci Slováci zvládnu dlhé oslabenie bez gólu, no opak bol pravdou. Spruktsovi strela nesadla ideálne a do Lacovej bránky jej pomohol aj nešťastný teč Bližňákovej hokejky. Slovenský tím sa po oslabení vrhol do útoku a hralo sa najmä pred Merzlikinsom.

V 14. minúte sa už Slováci radovali, ale gól dorážajúceho Kudrnu napokon rozhodcovia neuznali, keďže predtým už zaznel ich hvizd. Krátko na to sa gólom neskončilo ani prečíslenie Suju so zakončujúcim Skokanom. Slováci v závere tretiny vystupňovali ofenzívnu aktivitu, ale vyrovnanie nepriniesli ani pokusy Čerešňáka či Bližňáka.

slovakia-hokej-2_0a000002-9201-01e5.jpg

Zmena formácií výsledok neovplyvnila

Snaha o vyrovnanie bola na slovenských hráčoch badateľná aj v úvode druhej časti. Kudrna si v 23. minúte vytvoril streleckú pozíciu, ale spomedzi kruhov netrafil bránku. Šance však mali aj Lotyši. V 27. minúte príkladne rozohrali presilovú hru, v ktorej najskôr Roberts Bukarts strieľal bez prípravy, ale Lacovi pomohla konštrukcia bránky.

V pokračujúcej početnej výhode však Lotyši predsa len dosiahli druhý gól, keď Rihard Bukarts našiel spoza bránky nekrytého Girgensonsa a ten zblízka prekonal Laca. Slovákom druhý inkasovaný gól ubral na sebaistote. Tréner Zdeno Cíger za nepriaznivého stavu pozmenil zloženie formácií a hru stiahol na tri útoky. Taktické manévre mohli priniesť výsledok už v 42. minúte, keď Slováci unikli do nájazdu dvoch proti jednému, ale Kudrnovu strelu zastavila žrď. Slováci sa nevzdávali a kontaktného gólu sa dočkali v 50. minúte počas presilovky. Na konci spolupráce s Draveckým bol pohotovo strieľajúci Miklík - 1:2.

Radosť z kontaktného gólu však netrvala dlho. Lotyši v 51. minúte potrestali vylúčenie Draveckého, keď Džerinš zblízka dorazil puk za Laca - 3:1. Už v 57. minúte sa slovenský tím odhodlal k hre bez brankára. Šestica slovenských hráčov si následne viackrát vytvorila tlak, Merzlikins však zneškodnil pokusy Mikuša, Haščáka i ďalšie situácie.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok