Kiska v Brezne diskutoval o extrémizme, počkali si ho kotlebovci

Aktualizované:
Andrej Kiska sa stretol s vedením mesta Brezno a diskutoval aj o náraste extrémizmu. Práve ten je vraj v meste najťažšou problematikou. Za prezidentom prišli aj kotlebovci vedení poslancom ĽSNS Milanom Mazurekom.

Sú voliči extrémistov fašisti?

Kiska s kotlebovami chvíľu diskutoval a vyhlásil, že je lepšie, ak "svoju nenávisť a svoju agresivitu" prejavia voči prezidentovi, ktorý má ochranku, ako voči mamičkám s kočíkmi či mladým ľuďom, len preto, že majú inú farbu pleti alebo vierovyznanie.

To, že ľudia volia extrémistické strany, neznamená, že sú fašisti, ale že sú nespokojní s neriešením problémov, ktoré dennodenne vidia, povedal Kiska po stretnutí s vedením mesta. „Nerieši sa kriminalita, často spojená s Rómami, obrovský neporiadok. Tu vyvstávajú otázky, ako funguje naša polícia a čo máme spraviť ako spoločnosť. Pri rómskej problematike však nikdy nesmieme ostať len pri represiách, musíme diskutovať o tom, čo pre nich aktívne spraviť,“ konštatoval prezident, podľa ktorého sa s primátorom Brezna Tomášom Abelom zhodli na dvoch cestách. „Nachádzať a dať im prácu a sústrediť sa na ich vzdelanie,“ konkretizoval.

TOP videá

Málo súkromných investorov

Počas stretnutia sa dotkli i témy zamestnanosti v regióne. „Principiálne je tu veľmi málo súkromných investorov. Najväčšími zamestnávateľmi sú mesto, nemocnica, školy. Chýba tu taký skutočne podnikateľský duch,“ povedal Kiska a zároveň ocenil, že samospráva na to reaguje a z pohľadu infraštruktúry či priemyselných parkov pripravuje všetko pre to, aby sa do regiónu podarilo pritiahnuť investorov.     

Za prednosť Brezna považuje prezident prírodu v jeho okolí. „Horehronie je nádherný kraj. Muránska planina či Telgárt sú nádherné oblasti Slovenska, ktoré sú často neobjavené aj nami, Slovákmi, a nieto ešte zahraničím. Takže je otázka, čo spraviť, aby sme túto prírodu ukázali ľuďom a aby sa sem mali, ako dostať,“ podotkol prezident, podľa ktorého sú v tomto smere dôležité cesty a ubytovacie zariadenia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá