Pri amnestiách odložte stranícke hry, vyzývajú právnici koalíciu s opozíciou

Pri amnestiách odložte stranícke hry, vyzývajú právnici koalíciu s opozíciou
Zdroj foto: TASR
Organizácia Via Iuris vyzýva koaličné a opozičné politické subjekty, aby odložili stranícke hry, rokovali a našli politickú zhodu na spôsobe zrušenia Mečiarových amnestií. Informoval o tom Juraj Rizman z organizácie Via Iuris.

„Všetky koaličné aj opozičné politické strany zastúpené v Národnej rade Slovenskej republiky dnes zhodne deklarujú, že Mečiarove amnestie sú nemorálne a treba ich zrušiť. V parlamente sú však dva rozdielne návrhy, ako toto zrušenie dosiahnuť. Sledujúc vyjadrenia politických strán, máme rastúcu obavu, že namiesto toho, aby sa politici približovali k dohode o spôsobe zrušenia amnestií, hrozí v parlamente politický pat,“ skonštatovala  advokátka a programová riaditeľka Via Iuris Zuzana Čaputová.

Via Iuris sa obáva, že ak by sa politikom nepodarilo nájsť priechodné riešenie, ktoré by podporila ústavná väčšina poslancov parlamentu, Mečiarove amnestie by ostali v platnosti. „Ak sa politici dokázali zhodnúť na tom, že Mečiarove amnestie sú nemorálne a treba ich zrušiť, je teraz ich povinnosťou, dohodnúť sa aj na konkrétnom ústavnom spôsobe, ako toto zrušenie realizovať,“ dodala Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá