Live
Archív
Podcast
iSekunda

Za hranicami

PIA 13:30 | PIA 20:30, SO 14:30, NE 6:30, PO 10:30

Archív relácie

20220701_za_hranicami_chorvatsko_01_07_1.jpg
Za hranicami

Chorvátsko patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov, svojim návštevníkom ponúka veľa možností

V relácii Za hranicami sme sa pozreli na čarovný Jadran. Dozviete sa, aká je dovolenková atmosféra v letoviskách, na chorvátskych plážach a aké sú možnosti dopravy do Chorvátska. Najskôr sme sa pozreli na Brač, kde sa nachádza riaditeľka CK Satur Nora Fedorová. V druhej časti sme sa pozreli na to, ako to vyzerá v nádhernej lokalite od Makarskej riviéry až po Dubrovník. Situáciu v tejto oblasti nám priblížila sprievodkyňa CK Satur Jana Domič.

kreta_3.jpg
Za hranicami

Kréta ukrýva množstvo krás a je plná mytológie. Ako si ju užiť a ktoré miesta navštíviť?

Prenesieme sa na najväčší grécky ostrov, ktorý na svojom území ukrýva množstvo kultúrnych krás a je plný gréckej mytológie. Typická kuchyňa, čisté priezračné more a prírodné poklady už samé osebe zaručujú skvelú dovolenku. Aj o tom je Kréta. Ako si ju užiť na maximum a aké miesta si na tomto ostrove určite nenechať ujsť? To nám priblížila riaditeľka cestovnej kancelárie Satur Nora Fedorová.

thassos_2.jpg
Za hranicami

Chalkidiki ako mesto snov, Thassos plný zlata a mramoru. Čím ohurujú tieto letné destinácie?

O gréckom ostrove Thassos sa často hovorí ako o zelenom smaragde v modravom Egejskom mori. Je to kúzelný ostrov s hustou vegetáciou, príjemným podnebím, čistým vzduchom, krásnymi plážami. Jedná sa pokojné miesto, kde nie sú žiadne davy turistov. Chalkidiki občas prezývajú aj gréckou Macedóniou alebo polostrovom s troma prstami. Nachádzajú sa na severnej časti Grécka a patria medzi najobľúbenejšie destinácie pre letnú dovolenku. Pobrežie lemujú olivové sady, polia a byzantské kostoly. Tento grécky raj, je miestom, kde sa môžete dosýta oddať životu i snívaniu. Podrobnosti nám povedala riaditeľka CK Satur Nora Fedorová.

strana 1 / 8