Live
Archív
iSekunda
mReportér

Vaša pošta

Archív relácie

znamky.jpg
Vaša pošta

Kúsky papiera, ktoré viedli k podvodom. Poznáte históriu poštových známok?

Všetko má svoj príbeh. Aj prvá poštová známka. Na začiatku 19. storočia bránila väčšiemu využívaniu poštových služieb práve výška poštovného. To viedlo aj k menším podvodom. Po vyhlásení samostatnej Česko-slovenskej republiky neboli hneď k dispozícii nové poštové známky, a preto zatiaľ ostali v platnosti tie rakúsko-uhorské. Podobne to bolo aj po vzniku Slovenskej republiky. Ako vyzerá proces vydania poštovej známky, od jej návrhu až po realizáciu? O histórii poštových známok sme sa rozprávali s Martinom Vančom z Poštovej filatelistickej služby.

nemecko poštár 1140 (SITA AP)
Vaša pošta

Neoznačené schránky, chýbajúce zvončeky ale aj útoky psov. Ako vyzerá práca poštového doručovateľa?

Triedia a pripravujú zásielky na doručenie. Vyplácajú poštové poukážky či dôchodky. Reč bola o poštových doručovateľoch. V súvislosti s útokmi psov na doručovateľov, ktorých počet každý rok narastá, zorganizovala Slovenská pošta školenie, na ktorom sa poštári dozvedeli, ako zabrániť útoku psa a ako znížiť riziko napadnutia. V roku 2021 evidovala pošta 22 takýchto útokov a od januára tohto roka ich bolo zatiaľ 79. Tréner psov učil doručovateľov, ako sa útoku vyhnúť, prípadne ako sa mu následne brániť. Na prácu doručovateľov, na školenie a aj na to, s akými problémami sa stretávajú sme sa pýtali aj šéfky odboru komunikácie a marketingu Jany Lukáčovej.

Odosielanie zásielok za nižšiu cenu a bez vypisovania podacieho lístka. Čo ďalej prináša ePošta?
Vaša pošta

Odosielanie zásielok za nižšiu cenu a bez vypisovania podacieho lístka. Čo ďalej prináša ePošta?

Všetci kráčame s dobou a výnimkou nie je ani Slovenská pošta. Rozprávali sme sa o jej novej aplikácií. Ako vám môže uľahčiť ePošta život? Zásielky v rámci Slovenska môžete podávať rýchlejšie a za nižšiu cenu. Aplikácia ponúka veľa možnosti, vďaka ktorým je podávanie, sledovanie a prijímanie zásielok jednoduchšie. O téme sme sa rozprávali so šéfkou odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty Janou Lukáčovou.

strana 1 / 1