Live
Archív
iSekunda
mReportér
upozornenia

Spektrum

Premiéra: ST 16:45 | Repríza: NE 10:45

Archív relácie

screen_spektrum_3.jpg
Spektrum

Alpské ľadovce chránia pred topením/Autobus brázdi ulice aj rieku

Ľadovce nám miznú pred očami. O následkoch klimatických zmien sa začalo v posledných mesiacoch hovoriť čoraz viac. Riešenia ale prichádzajú pomaly, a preto sa aktivisti rozhodli zobrať situáciu do vlastných rúk, a ľadovce chránia aj svojím spôsobom. Je to autobus, ale prevezie Vás aj po vode. Návštevníci Paríža majú radosť z novej turistickej atrakcie. Je to obojživelný dopravný prostriedok, ktorý brázdy ulice francúzskej metropoly, ale aj kanály rieky Seina.

spektrum2_1.jpg
Spektrum

Tínedžerka chce sama obletieť svet / Umenie tvorí z odpadu na pláži

Má iba 19 rokov a ambície oveľa väčšie ako jej rovesníci. Mladá Zara sa rozhodla preletieť svet v lietadle, ktoré sama pilotuje. Umenie sa dá robiť naozaj zo všeličoho. Potvrdzuje to aj mladý muž z Pobrežia Slonoviny. Ten vytvára unikátne obrazy zo sandálov, žabiek či inej použitej obuvi. Tieto dva príbehy výnimočných ľudí vám predstavíme v nasledujúcom vydaní relácie Spektrum.

spektrum_eva_277_5.jpg
Spektrum

Podmienky vstupu do thajského ostrovného raja

Thajsko po viac než roku sprístupnilo pre medzinárodných turistov populárny ostrov Phuket, a to v rámci pilotného projektu Phuket Sandbox. Turisti, ktorí prichádzajú na ostrov, musia byť očkovaní proti Covid-19, mať PCR test nie starší ako 72 hodín a potvrdenie o poistnej zmluve, ktorá musí zahŕňať aj možnú liečbu na Covid-19 vo výške 100-tisíc dolárov. Okrem toho návštevníci môžu prísť len z krajín, ktoré Thajsko považuje v spojení s koronavírusom za málo rizikové. Tí, ktorí sa v rámci programu takto na ostrov dostanú, nemusia ísť do karantény, ale musia dodržiavať určité opatrenia, ako je nosenie rúška či rozostupy. Počas pobytu musia tiež na vlastné náklady absolvovať niekoľko testov na Covid-19.

20210706_spektrum_eva_67.jpg
Spektrum

Nová cyklomapa Dolného Rakúska / Turistická sezóna s R. Federerom

Chystáte sa na cyklotúru? Dunajskú cyklotrasu - EuroVelo 6 vyhlásili za cyklotrasu tohto roka. Jeden z jej najkrajších úsekov je kúsok od našich hraníc, v Dolnom Rakúsku. Práve tam vydali novú podrobnú cyklomapu aj v slovenskom jazyku. V druhej časti našej relácie sme sa pozreli na letnú turistickú sezónu vo Švajčiarsku. S novým ambasádorom švajčiarskeho turizmu – Rogerom Federerom.

strana 1 / 35
<< december 2021 >>
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31