Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Prekvapivý SSangYong Korando a Mitsubishi L200 na ľade

Nový SsangYong Korando až nápadne pripomína Volkswagen Tiguan. V konkurencii kompaktných SUV boduje v prvom rade skvelou cenou, ale tiež bohatým vnútorným priestorom a nadpriemerným objemom kufra. Zaujal nás však aj v iných oblastiach. Viac podrobností prezradíme v teste.

Opel GrandlandX Hybrid4 a Citroen C5 Aircross

Koncepcia plug-in hybridného modelu Opel Grandland X Hybrid4 vyzerá na papieri veľmi dobre. Výrobca pri jeho navrhovaní myslel na množstvo praktických detailov, ktoré z neho robia technologicky jeden z najpokrokovejších plug-in hybridov na trhu. Ako to vie ale využiť v praxi? Veľký rodinný crossover Citroen C5 Aircross sme vzali do školy bezpečnej jazdy a vyskúšali si ako funguje systém Grip Control.

Dacia Duster 1.0 TCe vs 1.3 Tce a VW Passat 2.0 TDI evo

Tlak na znižovanie emisií oxidu uhličitého privial pod kapotu Dustera dva nové prepĺňané motory. Stačí malý litrový trojvalec, alebo je lepšie investovať do štvorvalca 1,3 TCe? Nový Volkswagen Passat sa navonok prezentuje jemnými dizajnovými zmenami, no pod kabátom adoptoval technické riešenia, ktoré ho ešte väčšmi vybrúsili. Manažérsku ikonu strednej triedy sme porovnali s predchodcom. Aký je nový VW Passat s dvojlitrovým turbodieselom v porovnaní s predfaceliftovou verziou? Pozrite si najnovší Motoring.

Alfa Romeo Giulia Veloce, nový Seat Leon a BMW X7

Dnes nadviažeme na reláciu z uplynulého týždňa a hneď v úvode sa ešte vrátime k Alfe Romeo Giulia. Predstavíme vám ďalšie novinky modelového roku 2020 a vyskúšame si verziu Veloce s pohonom 4x4 a výborným preplňovaným benzínovým dvojlitrom.

Škoda Kamiq 70 kW vs 85 kW a Alfa Romeo Giulia MY 2020

Porovnali sme dve výkonové verzie litrového trojvalca v crossoveri Škoda Kamiq a dva typy plne diódových svetiel. Ktorý motor a ktoré svetlá by sme si vybrali? Alfa Romeo Giulia a Stelvio prichádzajú na trh v rámci nového modelového roku s novými technológiami na palube a novým infotainmentom. V tejto relácii sme si vyskúšali asistenta autonómnej jazdy. O týždeň sa k Giulii ešte vrátime.

Nový Renault Captur a Mercedes GLB

Renault Captur je už päť rokov najpredávanejším malým crossoverom v Európe. Kedysi tento segment zakladal, ale na čele rebríčka sa udržal aj po tom, čo konkurencia výrazne zhustla.

Nový Opel Corsa a Škoda Superb plug-in hybrid

Nový Opel Corsa dostal atletickejšie telo, úplne novú podvozkovú platformu spolu s motormi a prevodovkami a celkovo športovejší, šoférskejší charakter. V prvej jazde verzie 1.2 GS Line nás presvedčil, že ide o zmenu dobrým smerom. Možno sa pýtate, čo sa skrýva pod označením Škoda Superb iV? Jednoducho Superb dobíjateľný zo zásuvky. Prejde čisto na elektrinu 62 km ako tvrdi výrobca?