Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Na autosalóne v Paríži zažiarili nemecké a ázijské značky

V dnešnej relácii vám ukážeme prvé dva výstavné ťaháky trojcípej hviezdy - novú triedu GLE a jemne priostrenú verziu malého Ačka, AMG A35. Renault poodhalil ako si predstavuje mobilitu budúcnosti, ale ukázal aj súčasnosť v podobe nového benzínového motora 1.3 TCe pre Daciu Duster.

Domáci test novej Kie Ceed a porovnanie celoročných pneumatík

Prezúvacie obdobie pneumatík je v plnom prúde, preto aj my sa dnes budeme venovať z veľkej časti pneumatikám. Pripravili sme pre vás porovnávací test celoročných plášťov, ktoré sa už medzi časom tiež delia na dve skupiny - so zimným a letným dezénom. Samozrejme nevynecháme ani test. Dnes sa podrobne pozrieme na slovenskú novinku Kia Ceed.

Najkrajšia Kia Ceed a pútač pozornosti BMW i8 Roadster

BMW v rámci modernizácie radikálne vylepšilo svoj imidžový model i8 a pridalo aj praktickejšiu verziu Roadster. Praktickejšiu z pohľadu nastupovania do kokpitu, pretože vďaka otvorenej streche sa usádza za volant oveľa pohodlnejšie než do nízkeho kupé. Navyše, strechu si teraz môžete otvoriť aj na diaľku kľúčom, nie iba z interiéru, takže už pri prvotnom usádzaní sa môžete vyhnúť gymnastickým cvikom.

Za volantom jesenných noviniek Ford Focus a Opel Combo

Vo Francúzsku sme si vyskúšali nový Ford Focus. Jazdí výborne, ale v ponuke benzínových motorov má iba trojvalce. Stačí to? A ako je na tom s benzínovým trojvalcom väčší a univerzálnejší Opel Combo? Prezradíme v prvej jazde, v ktorej preveríme využiteľnosť vnútorného priestoru.

Otestovali sme dve automobilové ikony: Audi Q8 a Mercedes-Benz G

Jeden má pod prednou kapotou naftový trojliter, druhý dvojnásobne preplňovaný benzínový štvorliter. Prvý je koncepciou vyslovene športové SUV, druhý zase nástupca terénnej legendy. A v súčasnosti jedno z posledných sériovo vyrábaných áut s tromi uzávierkami diferenciálov.