Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Nová a výkonnejšia verzia Mazdy 3

V krátkom teste sme sa vrátili aj k Mazde 3, ktorá nedávno dostala novú, výkonnejšiu verziu benzínového dvojlitra Skyactiv-G. Vyskúšali sme ju so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Je tradične atmosférický motor lepšou voľbou ako pokrokový Skyactiv-X?

Ford Ranger Raptor plný zážitkov

Pri prvom pohľade skôr pripomína dielo úpravcu. Ford Ranger Raptor, športový pick-up a nafta. Môže to fungovať, keď je pod kapotou naftový dvojliter? Môže. Pri jazde v teréne sa nám poriadne rozbúchalo srdce. Okrem toho na rozdiel od iných zážitkových áut Raptor zvláda akýkoľvek povrch.

BMW Z4: Auto pre radosť

BMW Z4 sDrive 30i s dvolitrovým štvorvalcom s výkonom 258 koní a pohonom zadnej nápravy. Je to doslova magnet pre oči. Hodí sa aj na každodenné využitie?

Citroen C3: Francúz ostáva Francúzom

Obľúbený Citroen C3 podstúpil omladzovaciu kúru. Naozaj v jeho prípade platí, že na atmosférickom motore s priamym vstrekovaním sa nemá čo pokaziť?

Vesmírna hviezda do mesta

Mitsubishi Space Star prešlo modernizáciou. Vyzerá lepšie a chváli sa netradičnou automatickou prevodovkou. Koľko si vypýta v meste?

Evergreen v kategórii SUV

Pozrite sa bližšie na Hondu CRV. Dokáže hybridný pohon spotrebou konkurovať dieslu? Hybrid sme porovnali s konkurenčnou Toyotou.

Alternatívne pohony pre Octaviu

Aj škodovka sa musela prispôsobiť. Kvôli prísnym emisným limitom prišla s alternatívnymi pohonmi. Na prvej jazde sme si vyskúšali plug-in hybridné verzie Octavie s označením iV a takisto aj ostrejšiu verzia RS iV. Zaujali, nielen jazdou v čisto elektrickom režime.