Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Motoring: Dvojtest Renaultov a nová generácia BMW radu 4 Coupé

V dvojteste sme sa pozreli na plug-in hybridné Renaulty Captur a MEGANE Grandtour. Veľká batéria vytlačila benzínovú nádrž do kufra. Ako to ovplyvnilo praktickosť áut? Nastupujúca generácia BMW radu 4 Coupé prichádza s novou interpretáciou masky.

Nová generácia BMW radu 4 Coupé zaujme nielen dizajnom

Nová generácia modelového radu 4 Coupé budí pozornosť a na svojom konte má množstvo komentárov o novom dizajne. Prichádza aj s novou interpretáciou masky. Proporčne ide o dokonalé Coupé s dlhou prednou kapotou a krátkymi prevismi. Verziu M440i xDrive poháňa radový šesťvalec.

Motoring: Elektrifikovaná štvorkolka a očakávané novinky

Na súčastné tvrdé emisné predpisy zareagoval aj koncern FCA kam patrí aj Jeep. Znížiť flotilové CO2 majú plug-in hybridné modely Compass a Renegade. Vyskúšali sme si ich v teréne aj v meste. Pozreli sme sa aj na niektoré novinky, ktoré očakávame v tomto roku.

Elektrifikácia štvorkolky dovedená k dokonalosti

Predné kolesá roztáča spaľovací motor a zadné elektromotor. Nápravy nie sú nijakým spôsobom mechanicky prepojené. Samozrejme dnes sa všetky pohony 4x4 do veľkej miery opierajú o elektroniku. Jeepy sme testovali v teréne aj v meste.

Motoring: Vlajková loď Mercedesu a novinky zo sveta automobilov

Vlajková loď automobilky zo Stuttgartu - to je Mercedes triedy S. Majestátny koráb zaujme svojimi vyváženými proporciami, svetlometmi, 3D prístrojovým štítom, audiom, ale aj sedadlami. Predstavili sme si aj novinky zo sveta automobilov, ako napríklad Ladu Nivu Travel či nový Nissan Note.