Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Mazda CX-5 benzín verzus diesel a Škoda 4x4 v Laponsku

Po premiére novej Mazdy CX-5 sa vynorila otázka, či naozaj ide o generačnú premenu alebo len výraznejší facelift. Japonci prevzali technický základ od predchodcu a dojem nového auta vytvorili výmenou vonkajších panelov karosérie. V skutočnosti je zmien podstatne viac. Na test sme dostali dve celkom odlišné motorizácie – základný benzín a vrcholný turbodiesel. Oba spojené so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 4x4.

Exkluzívne: Podrobne predstavujeme nový Volkswagen Touareg z Bratislavy

Ako jedna z prvých redakcií v Európe sme mali možnosť zoznámiť sa zblízka s novým Volkswagenom Touareg, ktorý od prvej generácie vzniká v Bratislave. V dnešnej relácii nahliadneme do histórie bratislavskej fabriky. Ukážeme vám niekoľko neznámych konceptov z jej dielne, ako napríklad Audi Q7 pick-up alebo predchodcu súčasného T-Roca.

Motoring špeciál 2: ďalšie ženevské novinky a Toyota Land Cruiser v teréne

Pokračujeme v predstavovaní noviniek ženevského autosalónu 2018. Dnes vám ukážeme hviezdy expozícií značiek BMW, Kia, Renault, Dacia, Honda, Subaru, Lexus, Cupra, Range Rover, Mitsubishi a Mercedes, ktorému sa venujeme trochu obsažnejšie. Na záver relácie sme si pre vás pripravili malý bonus, v podobe terénneho testu Toyoty Land Cruiser, samozrejme s Mirom Antalom.

Autosalón Ženeva - Motoring špeciál!

Len vo štvrtok otvoril oficiálne svoje brány 88. ročník ženevského autosalónu a my vám už dnes ponúkame mimoriadny 50-minútový Motoring špeciál venovaný najvýznamnejším novinkám. Autosalón trvá do 18. 3. a otvorený je denne od 10 do 20 hod. počas pracovných dní, resp. od 9 do 19 hod. cez víkend. Cena vstupenky pre dospelého je 16 frankov. Za deti vo veku od 6 do 16 rokov zaplatíte 9 frankov.