Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Terénne dobrodružstvo s Mitsubishi a test Ford Edge

Výročie 100 rokov od vzniku automobilky Mitsubishi sme si pripomenuli adrenalínovou jazdou s ľahko upravenými sériovými autami po tratiach Offroad Tisovec. Presvedčili sme sa, že terénne modely tejto značky patria stále medzi nezmary. Zabrať dostala technika aj ľudia. Nakoniec presvedčte sa sami v reportáži.

Emócie s Kiou Stinger a Škoda Karoq pod drobnohľadom

Najnovší Motoring prináša prvé jazdy s dvomi horúcimi automobilovými novinkami. Jedna brnká na emočnú, druhá skôr na praktickú strunu. Konečne má aj Kia svojho jednorožca. Auto, po ktorom budú túžiť milovníci šoférovania. Stinger je plnohodnotné Gran Turismo. Športovo ladený päťdverový liftback chytí za srdce svojím dizajnom, kabínou aj jazdnými vlastnosťami. Napokon, za jeho vznikom stojí Albert Biermann, niekdajší šéf divízie BMW M a dnes muž, ktorý má pozdvihnúť imidž koncernu Hyundai Kia.

Za volantom Kie Stonic, Seatu Leon Cupra 300 a test Jaguaru XF

Kia rozšírila ponuku o kompaktný crossover Stonic, ktorý sa rozmermi radí medzi Rio a cee'd. Zaujať chce zvýšenou svetlosťou podvozka, ktorá prináša pohodlnejšie nastupovanie a lepší výhľad v metse, ale aj bohatým vnútorným priestorom a pestrou ponukou personalizácie exteriéru aj interiéru. Ako novinka z dielne Kie jazdí vám prezradíme v relácii.

Za volantom nového Volkswagenu Polo a Mitsubishi Eclipse Cross

Volkswagen Polo sa súrne potrebuje zbaviť nálepky - auto pre dôchodcov, a preto radikálne mení interiér a emotívnejším dizajnom aj výbavou chce prilákať viac mladých. V prvej jazde vám slovenský dizajnér Boris Grell porozpráva čo všetko je nové a revolučné v kokpite nového Pola a samozrejme celé auto vám podrobne predstavíme a prezradíme aj ako jazdí.

Veľký špeciál z medzinárodného autosalónu vo Frankfurte

Zajtra zatvorí svoje brány najvýznamnejší jesenný svetový autosalón IAA vo Frankfurte. Predstavilo sa na ňom takmer 50 svetových premiér, ktoré vám postupne predstavíme v mimoriadnom 50-minútovom vydaní Motoringu. A čo sa nám do relácie nevmestilo, doplníme v ďalších vydaniach.

Prvá jazda s novou Fiestou a veľký test Renaultu Grand Scénic

Pohľady automobilových fanúšikov sa v týchto dňoch upierajú na frankfurtský autosalón. Z výstavy vám prinesieme 50-minútovú špeciálnu reláciu, ktorú uvidíte v sobotu 23. septembra. Aktuálny Motoring venujeme prvej jazde a podrobnému testu.