Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Test amerického obra Cadillac Escalade a BMW X5

Cadillac Escalade bije do očí veľkosťou karosérie, kolies, dokonca predných LED svetiel, ale aj veľkosťou, teda objemom motora. Na ceste vzbudzuje taký rešpekt, že všetci sa vám radšej uhnú a za volantom si pripadáte ako šofér luxusného autobusu, alebo skôr luxusnej jachty na kolesách. Pretože ak si vás niečím toto auto získa, tak to bude pohodlie a luxus na ceste. Ale vychutnajte si radšej tohto drobčeka v dnešnom teste.

Za volantom najrýchlejšej naftovej Škody a VW Amarok v lese

Škoda korunovala modelový rad Kodiaq športovou verziou RS, ktorú poháňa koncernový naftový biturbo dvojliter. Okrem najvýkonnejšieho naftového motora v histórii českej automobilky vzbudil model RS pozornosť aj zvukovým aktuátorom, ktorý vylepšuje zvuk naftového auta a dodáva mu športovú farbičku. Ako tento systém funguje, prečo si Škoda pre športový Kodiaq vybrala práve naftový motor a ako mu celé auto prispôsobila prezradíme v dnešnej prvej jazde.

Z Bratislavy do Košíc s elektrickým Hyundai Kona a Peugeot 508 SW

Hyundai Kona Electric posúva latku medzi „dostupnými“ elektromobilmi opäť o kus vyššie. Príjemne jazdí, vie byť úsporná a má veľmi účinnú rekuperáciu. Podobne ako iné alternatívne pohony, ani elektromobil zatiaľ nie je univerzálnou voľbou.

Nové BMW X5 nezastaví ani mazľavé blato a prvé kilometre s Hondou CR-V Hybrid

Dnešnú prvú časť testu novej generácie BMW X5 začíname ukážkou rozšíreného parkovacieho asistenta, ktorý si pamätá posledných 50 metrov trasy. Potom zoberieme X5 do mazľavého blata a budete sa diviť, čo také obrovské a ťažké vozidlo dokáže na kompletne podmočenom a klzkom povrchu. Druhá, asfaltová časť testu bude nasledovať v niektorej z ďalších relácii.

Nové 7-miestne SUV Seat Tarraco a Hyundai Tucson po facelifte

Vlajková loď španielskej značky Seat je navrhnutá čisto pragmaticky. K nemeckému základu však pridáva aspoň štipku španielskeho temperamentu. Veľké sedem miestne SUV sme si počas prvej jazdy vyskúšali so základným benzínovým motorom.

Marocké dobrodružstvo s VW Touaregom a Kia Ceed kombi s rekordným kufrom

Nový Volkswagen Toureg sme si vyskúšali už vo viacerých jazdných situáciách, ale v prostredí kde končia asfaltové cesty a nastupuje len šotolina, prach a kamene, to bola naozaj výzva. Pozývame vás na marocké dobrodružstvo s najnovšou generáciou "leštenky" z Bratislavy. Kia Ceed dostala posilu v podobe praktického kombi. Preverili sme praktické možnosti jeho rekordného kufra a otestovali naladenie podvozka v kombinácii s preplňovaným benzínovým motorom objemu 1,4-litra.