Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Audi A6 allroad: Rodinné kombi pre všetky druhy ciest

Všestranné Audi A6 allroad je na trhu už 20 rokov. Momentálne sa predáva už jeho štvrtá generácia, ktorú sme podrobili testu na viacerých povrchoch vrátane ťažkej skúšky v teréne. Ako novinka obstála? Taktiež sme vám predstavili výstražné zariadenie, ktorého úlohou je predchádzať kolíziám áut s vlakmi na nechránených železničných priecestiach. A ukázali sme vám aj nového bratislavského predajcu značky Toyota.

Novinky zrušeného ženevského autosalónu

Brány 90. ročníka najprestížnejšej jarnej prehliadky automobilov v Ženeve sa pre médiá mali otvoriť v utorok 3. marca. Vedenie výstaviska Palexpo, ktoré ženevský autosalón pravidelne hostí, bolo nútené výstavu pre koronavírus zrušiť. Preto vám ponúkame aspoň zostrih najdôležitejších noviniek.

Nový Volkswagen Caddy a BMW 120d

Volkswagen po dlhých 17 rokoch predstavil úplne nového Caddyho. Auto narástlo a prispôsobilo sa dobe. Pribudli najnovšie technológie a fyzické tlačidlá nahradili dotykové plochy. Najdôležitejší je však ešte veľkorysejší vnútorný priestor s vyslovene luxusným sedením v druhom rade sedadiel. Caddy môže poháňať benzín, nafta i stlačený zemný plyn. V budúcnosti pribudne hybrid.

Prekvapivý SSangYong Korando a Mitsubishi L200 na ľade

Nový SsangYong Korando až nápadne pripomína Volkswagen Tiguan. V konkurencii kompaktných SUV boduje v prvom rade skvelou cenou, ale tiež bohatým vnútorným priestorom a nadpriemerným objemom kufra. Zaujal nás však aj v iných oblastiach. Viac podrobností prezradíme v teste.

Opel GrandlandX Hybrid4 a Citroen C5 Aircross

Koncepcia plug-in hybridného modelu Opel Grandland X Hybrid4 vyzerá na papieri veľmi dobre. Výrobca pri jeho navrhovaní myslel na množstvo praktických detailov, ktoré z neho robia technologicky jeden z najpokrokovejších plug-in hybridov na trhu. Ako to vie ale využiť v praxi? Veľký rodinný crossover Citroen C5 Aircross sme vzali do školy bezpečnej jazdy a vyskúšali si ako funguje systém Grip Control.