Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Dacia Sandero, nesklame ani v základe

Tento raz sme si ju vyskúšali so základným litrovým atmosférickým benzínovým trojvalcom. Malý motor nás v meste príjemne prekvapil svojou svižnosťou, ale aj spotrebou.

Atraktívny rodinný Kórejec, ktorý sám parkuje. Taká je Kia Sorento

Kia Sorento aj v štvrtej generácii ostalo prístupné. Stále je to veľké rodinné SUV s patričnou dávkou luxusu, bez prémiového pozlátka. Po novom pribudli asistenti, ktorými sa doteraz chválila len prémia. Na ceste ponúka vysoký komfort cestovania a nestratí sa ani v teréne.

Motoring: Toyota Highlander prichádza / Aký je vynovený Swift?

Toyota Highlander zamierila do Európy výlučne ako hybrid kombinujúci štvorvalec s objemom 2,5 litra s dvojicou elektromotorov. Systémový výkon je naladený na 182 kW. Jazdu so Suzuki Swift sme si dokázali užiť aj napriek nižšiemu výkonu. Potešil nás aj svojim apetítom. Vynovený Swift je v ponuke už len ako mild hybrid.

Amerika v Európe? Toyota Highlander prichádza

Do Európy zamierila výlučne ako hybrid kombinujúci štvorvalec s objemom 2,5 litra s dvojicou elektromotorov. Systémový výkon je naladený na 182 kW. Vďaka umiestneniu druhého elektromotora na zadnej náprave je Highlander štvorkolka. Poradí si aj s terénom?

Motoring: Rumunský bestseller Stepway / Prvá jazda v novej Mokke

Diódové svetlá, bezstupňová automatická prevodovka alebo integrovaný strešný nosič. Vyskúšali sme všetky nové vychytávky a to v atraktívnej verzii Stepway. Je menšia, nižšia a určite atraktívnejšia. Opel Mokka vo svojej druhej generácii dokáže zaujať. V prvej jazde sme sa zamerali na dizajn karosérie, interiér a motorizácie. Hneď na úvod je v ponuke nie len s benzínovým trojvalcom a dízlom, ale aj ako „električka“.