Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Malý rodinný sťahovák a dobrodružný Scout

Nová Honda Jazz je v ponuke len ako hybrid. Ako sa nová technika prejaví na spotrebe či vnútornom priestore, ktorý mal Jazz vždy prvotriedny? Nastupujúca generácia Škody Octavia Scout, využíva novú medzinápravovú spojku, ale k dispozícii bude aj predokolka. Prečo? Dozviete sa v relácii Motoring.

Renault Zoe a Toyota Corolla hybrid GR Sport

Renault Zoe, jazdí na elektriku a dojazd má 390 km. Ako je to s nabíjaním, koľko trvá kým sa nabije napríklad z domácej siete? Dá sa zladiť hybridný pohon so športovým duchom? Toyota to skúsila s Corollou GR Sport.

Mercedes-Benz A 250 e a Suzuki SX4 S-Cross

Mercedes-Benz triedy A s označením 250 e je plug-in hybrid s benzínovou 1,3. Zaujal nás dojazd čisto na elektrinu, ale aj spotreba benzínu. V relácii sme skúsili odpovedať na divácku otázku, či si vybrať Suzuki SX4 S-Cross alebo Vitaru. Každé auto má silné aj slabé stránky a pod kapotou mild hybridnú techniku.

Dizajnový Fiat 500 v hybridnom prevedení a Abarth z roku 1970

Fiat 500 vždy bol a stále je o dizajne. Aj preto prišiel malý Talian v hybridnom prevedení. Bude rýchlejší ako Abarth z roku 1970? Akú má spotrebu, ako jazdí a je naozaj ekologický? Automobilky aj v tejto spoločenskej situácii prinášajú novinky – novú generáciu Citroenu C4, Nissanu X-Trial a prišiel aj vynovený Seat Ateca.

Toyota Proace Verso City a BMW 2 Gran Coupe M235i x drive

Rýchlik z Bavorska, M235i xDrive, má 306 koní a pohon všetkých štyroch kolies. Z 0 na stovku to dá za 4,8 sekundy. Škôlka na kolesách, to je sedemmiestna Toyota Proace Verso City. BMW 2 Gran Coupe M235i x drive má 306 koní a z 0 na 100 to zvládne za 4,8 sekundy. Päť detských sedačiek a k tomu ešte dve pre rodičov. To je rodinný van Toyota Proace Verso City v predĺženej verzii long.

Mestský spoločník a luxusné SUV: Hyundai i10 a Mercedes Benz GLE 350de

Hyundai i10 je pôsobivý mestský spoločník. Dostal atraktívny dizajn, benzínový štvorvalec a ďalšie zaujímavé technické riešenia. Pozreli sme sa aj na veľké luxusné SUV. Mercedes Benz GLE s netradičným označením 350 de má pod kapotou naftový dvojlitrový štvorvalec, ktorý spolupracuje s plug-in hybridnou technológiou. Zaujme dojazdom čisto na elektrinu.