Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Kupé nahrádza crossover

Ford Puma sa prispôsobil módnemu trendu a z malého kupé je crossover. Vyskúšali sme si jeho najsilnejšiu verziu s litrovým trojvalcom, dopuje ho turbo aj elektromotor. Dozviete sa, akú má reálnu spotrebu, ale aj to, ako zvláda terén.

Benzín verzus diesel v mestskom crossovery

Peugeot 2008, vlastne dva, jeden s benzínovým trojvalcom, druhý dieselový štvorvalec. Porovnali sme ich spotreby na diaľnici v meste, a zamerali sme sa aj na komfort. Kto vyšiel z „porovnávačky“ lepšie, silný trojvalec, alebo úsporný diesel?

Mestské crossovery od Toyoty a vynovená Honda Civic

Súčasný trend, to sú mestské crossovery v kombinácii s hybridným pohonom. Porovnali sme hneď tri modely, dve Toyoty CHR a Hyundai Kona. Okrem toho sme si v redakčnom teste vyskúšali vynovenú Hondu Civic pre modelový rok 2020.

DS7 Crossback a Toyota Yaris Cross

Francúzsku novinku DS7 Crossback sme už otestovali. Tentoraz sa nám do rúk dostala jej plug-in hybridná verzia s technikou, ktorú nájdete vo viacerých autách koncernu PSA. Pozrieme sa aj na hybridnú Toyotu Yaris Cross s pohonom všetkých kolies. Zoberieme vás aj do autoservisu a poradíme vám, ako sa postarať o auto.

Suzuki Vitara a BMW M135i xDrive

Suzuki Vitara opäť omladla, dostala plne diódové svetlá a nový mild-hybridný pohon. BMW radu 1 v tretej generácii zmenilo koncepciu. Napriek tomu v ponuke zostala ostrá verzia M135i xDrive s výkonom 306 koní. Jednotkové BMW zmenilo koncepciu, zo zadokolky je predkolka a motor už nie je uložený pozdĺžne, ale naprieč. Napriek zmenám zostala v ponuke ostrá M135 i xDrive s výkonom 306 koní.

Subaru Forester a Lexus RX 450 hL

Subaru Forester v novej generácii narástol. Hybrid „á la Subaru“ sa spolieha na tradičný benzínový motor boxer, elektromotor slúži len ako pomocník. Vyskúšali sme si, aký má vplyv na reálnu spotrebu benzínu. Ďalej sme sa pozreli na Lexus RX 450 hL, ktorý dostal tretí rad sedadiel a ponúka patričný luxus. Zaujal nás aj 3,5 l benzínovým šesťvalcom, ktorému pomáhajú dva elektromory.

Výstredný Nissan Juke a Mercedes Benz GLS

Nissan Juke aj v druhej generácii zostal výstredný. Podstatne narástol a je prijateľnejší aj pre rodinu. Vyskúšali sme si ho s litrovým preplňovaným trojvalcom. Pozreli sme sa aj na Mercedes Benz GLS, veľké sedemmiestne SUV so silným dízlovým šesťvalcom a vyskúšali sme aj nových, nezvyčajných asistentov.