Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Otestovali sme Opel Crossland X a absolvovali Dacia Duster Tour

Nový kompaktný crossover Opel Crossland X nahrádza populárnu Merivu a k jej tradičným prednostiam ako sú veľkorysý vnútorný priestor a variabilný interiér pridáva teraz vyššiu svetlosť podvozka a príťažlivejší dizajn. Crossland X vznikal v spolupráci s PSA, preto väčšinu techniky preberá od francúzskych súrodencov. Ako sa zmenil v porovnaní s Merivou a ako sa s ním jazdí, prezradíme v teste.

Volkswagen T-Roc v prvej jazde, Mercedes triedy S a Volvo XC40

Ponuka kompaktných SUV sa neustále rozrastá. Najnovším prírastkom do tejto kategórie je Volkswagen T-Roc, postavený na spoločnom koncernovom základe s modelmi ako Seat Ateca, či Škoda Karoq. V čom sa odlišuje od súrodencov sme prezradili v prvej jazde.

Testovali sme rodinný Citroen C3 Aircross a Opel Grandland X

Uplynulý týždeň bol veľmi významný pre automobilku Opel. Najprv sme na Slovensku privítali nový kompaktný crossover Grandland X, ktorý ai aj hneď v prvej jazde vyskúšame. Ďalší deň sa konala veľká tlačová konferencia o novej stratégii automobilky Opel v koncerne PSA. V prvej jazde sme sa zamerali na najžiadanejší z dvoch ponúkaných motorov, benzínový trojvalec 1.2 Turbo(96 kW/130 k). Opel príjemne prekvapil tým ako doladil technický základ Peugeotu 3008 vo viacerých detailoch. Vo veľkom teste sme sa venovali novému crossoveru od Citroenu, ktorý si hovorí C3 Aircross a v ponuke strieda predchodcu C3 Picasso.

Testujeme dodávku roka Volkswagen Crafter a Suzuki Swift 4x4

Po dlhšom čase si opäť vyskúšame dodávku. A rovno dodávku roka 2017, nový Volkswagen Crafter. Nadchol nás svojimi jazdnými vlastnosťami, pracovným prostredím pre vodiča, ale aj množstvom elektroniky na palube, ktorú žiaľ máloktorý šéf firmy dopraje svojim zamestnancom. Preto vám aspoň ukážeme, čo všetko nový Crafter s príplatkovou výbavou vie. V druhom teste sa pozrieme na nový Swift, ktorý možno ako jediný v tejto triede v rámci generačnej výmeny nepodrástol, no napriek tomu je vnútri priestrannejší a celkovo výrazne odľahčený. Navyše opäť sa vracia do ponuky pohon 4x4, v zaujímavej kombinácii s jednoduchým hybridným pohonom. Oplatí sa do nej zainvestovať?