Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Nová Kia Ceed, Honda Jazz 1.5 i-VTEC a Nissan Leaf

Nová Kia Ceed prišla o apostrof v mene, dostala športovejšie šmrncnutý dizajn, moderné technológie a motory. Na svetovej predpremiére v bunkri pri Mníchove sme si prvýkrát mali možnosť pozrieť tretiu generáciu jedného z pilierov Kie v Európe.

Prvé kilometre s Mitsubishi Eclipse Cross, test BMW 6GT a VAM Security

Keď prišlo na trh prvé BMW 5GT, svojou koncepciou a najmä prakticky riešeným interiérom vzbudilo veľký záujem. Dnes sa model 5 GT mení na 6 GT, ale nejde len o zmenu čísla. Novinka sa posúva o celú kategóriu vyššie v jazdnom komforte aj ovládateľnosti, nehovoriac o štýlovejšom dizajne, ktorý je teraz jej veľmi silnou stránkou.

Ako sa dnes cestuje autom do Grécka? Vyskúšali sme si to s kombíkom Hyundai i30

Koncom uplynulého leta sme absolvovali ďalší z našich cestovateľských testov. S novinkou Hyundai i30 kombi sme sa vybrali do Grécka. V plnom obsadení štyrmi dospelými, našou batožinou a technikou na palube. Bola to príležitosť zoznámiť sa s rodinnou novinkou v trochu iných podmienkach ako pri bežných testoch a zároveň odmerať reálnu spotrebu nového agregátu 1.4 T-GDi s plne naloženým autom.

Vyskúšali sme Range Rover Velar a videli autosalón vo Viedni

Najnovšie vydanie našej relácie bude o čerstvých dojmoch z troch horúcich noviniek, ktoré sme videli na autosalóne vo Viedni. Zároveň sme si na vlastnej koži vyskúšali športovo-úžitkové auto určené ľuďom, ktorí chcú vytŕčať z davu.

Rodinnejší Volkswagen Tiguan s prívlastkom Allspace a Opel Zafira

Volkswagen Tiguan Allspace prináša viac životného priestoru a na želanie aj tretí rad sedadiel. Ako sa natiahnutie rázvoru náprav prejavilo na vnútornom priestore, ako je riešený tretí rad sedadiel a ako vyzerá kufor 5 aj 7-miestnej verzie vám ukážeme v dnešnej relácii, v ktorej vám prezradíme aj to, ktorý motor a podvozok si vybrať.