Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Nová Škoda Scala naživo a test Suzuki Vitara facelift

Škoda vstupuje do triedy kompaktov. Žiaľ, ani pri navrhovaní nového kompaktu Scala sa česka automobilka úplne nevyhla kompromisom, podobne ako v prípade Rapida. Opäť je to jazvečík, len citeľne širší, priestrannejší a samozrejme technologicky pokrokovejší.

Vyskúšali sme si amerického obra Dodge RAM, ale aj systém predchádzajúci zabúdaniu detí v aute

Veľké pick-upy patria v Amerike stále medzi najpredávanejšie autá. Takmer 6-metrové monštrá, popri ktorých naše európske pick-upy Nissan Navara, Ford Ranger či Volkswagen Amarok vyzerajú ako detské hračky dnes ponúkajú luxusný životný priestor pre posádku a nevídanú komfortnú výbavu pri dlhých presunoch medzi americkými mestami. Nie je však obor ako Dodge RAM priveľmi veľký pre Európu a najmä pre Slovensko? Zisťovali sme v redakčnom teste "najslabšej" verzie RAM 1500.

Citroën Berlingo v domácom teste a Mazda CX-3 po facelifte

Mazda CX-3 debutovala pred vyše troma rokmi a aktuálne absolvovala už druhú omladzovaciu kúru. Japonci sú známi tým, že sa zameriavajú hlavne na praktické veci, takže po dizajnovej stránke je noviniek málo. Čo všetko sa zmenilo, prezradíme v dnešnom teste.