Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský, Filip Garaj.

Posledné diely

Nový Renault Captur a Mercedes GLB

Renault Captur je už päť rokov najpredávanejším malým crossoverom v Európe. Kedysi tento segment zakladal, ale na čele rebríčka sa udržal aj po tom, čo konkurencia výrazne zhustla.

Nový Opel Corsa a Škoda Superb plug-in hybrid

Nový Opel Corsa dostal atletickejšie telo, úplne novú podvozkovú platformu spolu s motormi a prevodovkami a celkovo športovejší, šoférskejší charakter. V prvej jazde verzie 1.2 GS Line nás presvedčil, že ide o zmenu dobrým smerom. Možno sa pýtate, čo sa skrýva pod označením Škoda Superb iV? Jednoducho Superb dobíjateľný zo zásuvky. Prejde čisto na elektrinu 62 km ako tvrdi výrobca?

Kontrasty Fiatu Tipo a Hyundai Kona Hybrid

Po dlhšom čase sme sa vrátili za volant Fiatu Tipo. Taliansky kompakt je auto mnohých kontrastov a my sme vám ich v relácii postupne všetky ukázali. Medzi jeho silné stránky patrí najmä štedrý vnútorný priestor, pohodlné sedadlá a dobrý podvozok. Pozreli sme sa aj na Hyundai Kona, ktorý dostal motorickú posilu v podobe hybridu. K mestskému charakteru crossovera sa hodí najviac.

Audi SQ7 a DS 3 Crossback

Audi Q7 prešlo rozsiahlou modernizáciou dizajnu, ešte viac interiéru a v neposlednom rade aj techniky. Po pauze sa do ponuky vracia špičková naftová verzia SQ7 s najvýkonnejším naftovým V8 na trhu, ktorú sme si vyskúšali v teste. V dnešnej relácii vám tiež aspoň letmo predstavíme nový kompaktný crossover DS 3 Crossback. Nová prémiová značka prináša na slovenský trh atraktívne osvieženie v podobe jedinečného francúzskeho dizajnu a prístupu k architektúre interiéru. Už čoskoro po tomto predstavení bude nasledovať aj klasický domáci test. Ďakujeme za priazeň a pozornosť v roku 2019. Prajeme vám ešte pokojné a pohodové sviatky v kruhu rodiny a blízkych a hlavne veľa šťastných kilometrov a bezpečných dojazdov do cieľa každej vašej cesty v roku 2020.

Tri terénne legendy, Volkswagen Golf 8 a Mercedes GLE

Pozývame vás na stretnutie troch terénnych legiend. V rámci domáceho testu Suzuki Jimmy sme vzali do terénu aj ďalších netradičných súperov - Ladu Niva a Jeep Wrangler. Počas prvých kilometrov s VW Golf 8 nás zaujímala reálna skúsenosť s novým infotainmentom za jazdy, prvý dojem z mild hybridu a novinky na podvozku. Mercedes-Benz GLE 450 kombinuje špičkový výkon na ceste aj v teréne s luxusom v interiéri. V domácom teste sme si ho vyskúšali na asfaltových cestách aj mimo nich.

Mazda3 verzus Toyota Corolla Hybrid a SSangYong Tivoli

Japonci našli spôsob, ako motory bez turba bezbolestne prepašovať cez stále prísnejšie emisné limity. Pridali k nim elektromotory, naučili ich vypínať dva valce a pracovať efektívnejšie. Je lepší modernizovaný mazďácky Skyactiv alebo toyoťácky hybrid?

Benzín E10, Mercedes GLC a VW T-Roc R

Je na mieste báť sa benzínu E10? Slováci tankujú benzín obsahujúci biozložku už trinásť rokov. Od roku 2020 jej podiel stúpne na deväť percent. Niektorí šoféri si zmenu vôbec nevšimnú, iní by mali zbystriť pozornosť.