Live
Archív
iSekunda
mReportér
upozornenia

Maj to pod kontrolou

Archív relácie

20221007_maj_to_pod_kontrolou_2.jpg
Maj to pod kontrolou

Ľudia často netušia, že majú vážny problém. Tí, čo si to priznajú, môžu nájsť pomoc u odborníkov na linke pomoci

Ľudia, ktorí sú závislí od hazardných hier často ani netušia, že majú vážny problém. Ten sa zväčša prejaví vtedy, až keď je naozaj neskoro. Títo ľudia si nechcú priznať, že majú problém a nechcú o ňom hovoriť nahlas, preto môžu využiť pomoc odborníka. Stačí, ak zatelefonujú na linku pomoci. O tomto probléme sme sa porozprávali s Adamom Kurillom, klinickým psychológom. Vitajte pri relácii Maj to pod kontrolou.

majtopodkontrolou2_1.jpg
Maj to pod kontrolou

Závislosť na hraní môže zničiť ľudí aj rodiny. Pomôcť vedia terapie v špecializovaných centrách

Závislosť na hraní môže zničiť ľudí, zničiť ich rodiny. Ak sa ich chce daný človek zbaviť a je ochotný liečiť sa, jeho najbližší mu v tom môžu výrazne pomôcť. Psychiatrické kliniky, ale aj špecializované centrá preto robia rodinné terapie. Práve o nich sa budem rozprávať. Najprv si ale pozrite reportáž Kristíny Mišovej. Nakrúcala ju v Centre pre liečbu drogových závislostí v Bratislave.

Akékoľvek hranie, ktoré môže prepuknúť do závislosti, treba mať pod kontrolou
Maj to pod kontrolou

Akékoľvek hranie, ktoré môže prepuknúť do závislosti, treba mať pod kontrolou

Zrejme každý sa už stretol s príbehmi ľudí, ktorí pre závislosť na hraní prišli takpovediac o všetko. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o problém len konkrétneho človeka. V skutočnosti, ale jeho závislosť ovplyvňuje život všetkých okolo neho. Akékoľvek hranie, ktoré môže prepuknúť do závislosti preto treba mať pod kontrolou. Vitajte pri sledovaní novej relácie Jozefa Šiváka na ta3

strana 1 / 1
<< december 2023 >>
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31