NBA: Houston prišiel o víťaznú sériu, Boston zdolal Memphis

21.12.2016 07:58

Basketbalisti Houstonu prehrali v zámorskej NBA pred domácim publikom so San Antoniom 100:102. O triumfe Spurs rozhodol 12,9 sekundy pred koncom trojkou Patty Mills, čím ukončil desaťzápasovú víťaznú sériu Rockets a zariadil piaty triumf svojho tímu v rade.

Boston vyhral na palubovke Memphisu 112:109 po predĺžení, v drese hostí žiaril Isaiah Thomas, ktorý si s 44 bodmi vylepšil kariérne maximum. Z toho 36 bodov dosiahol v druhej polovici zápasu.

Obhajca titulu z Clevelandu vydrel víťazstvo na palubovke Milwaukee, kde vyhral 114:108 po predĺžení. O triumfe Cavaliers rozhodol úspešným trojkovým pokusom 24 sekúnd pred koncom extračasu LeBron James.

Ten už vďaka svojmu prvému košu v zápase prekonal legendárneho Mosesa Malonea a dostal sa na ôsme miesto v historickom poradí strelcov NBA.

Výsledky NBA:

Charlotte Hornets - Los Angeles Lakers 117:113, Philadelphia 76ers - New Orleans Pelicans 93:108, Miami Heat - Orlando Magic 130:136 pp, New York Knicks - Indiana Pacers 118:111, Toronto Raptors - Brooklyn Nets 116:104, Houston Rockets - San Antonio Spurs 100:102, Memphis Grizzlies - Boston Celtics 109:112 pp, Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 108:114 pp, Golden State Warriors - Utah Jazz 104:74, Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 119:102, Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 126:121