Sekera asistoval pri víťaznom góle Edmontonu, v Caroline sa nehralo

TA3 TASR SITA NHL
20.12.2016 07:11

Slovenský hokejista Andrej Sekera sa v noci na utorok v NHL asistenciou podieľal na víťaznom góle Edmontonu.

Oilers triumfovali na klzisku St. Louis Blues 3:2 po predĺžení, rozhodujúci zásah strelil v 63. minúte Ryan Nugent-Hopkins. Spoločne s obrancom asistoval Connor McDavid.

"Sekera dobre potiahol puk až do útočného pásma, a keď dáte McDavidovi puk do výhodnej pozície, určite niečo vymyslí. Dosiahli sme ťažko vybojované víťazstvo," povedal Nugent-Hopkins pre oficiálny web zámorskej súťaže. Zápas medzi Carolinou Hurricanes a Detroitom Red Wings sa neuskutočnil pre poruchu chladenia ľadu na zimnom štadióne v Raleigh.

Philadelphia - Nashville 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. MacDonald (Voráček, Provorov) - 52. Forsberg (Irwin, Ekholm), rozhod. nájazd Ellis

Toronto - Anaheim 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Matthews (Zajcev, Hyman), 52. Kadri (Hunwick) - 39. Getzlaf (Vatanen, Fowler), 42. Ritchie (Kase), 54. Fowler (Kesler)

St. Louis - Edmonton 2:3 po predĺž. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 5. Brodziak (Shattenkirk), 13. Tarasenko (Fabbri, Parayko) - 12. Pitlick (Draisaitl), 46. Maroon (Davidson, Draisaitl), 63. Nugent-Hopkins (McDavid, SEKERA)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23:59 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 mínuska, 1 hit, 2 zblokované strely