Chicago zdolalo San Jose 4:1, Slováci nebodovali

Hokejisti Bostonu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Los Angeles najtesnejším rozdielom 1:0. V mužstve hostí chýbal slovenský útočník Marián Gáborík, ktorého nechal tréner Darryl Sutter iba na tribúne.

V akcii tak boli len dvaja Slováci. Obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 23:25 minúty bez bodového zápisu, brankár Kings Peter Budaj pokryl 29 z 30 striel súpera a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. Z víťazstva sa tešil útočník Marko Daňo, ktorého Winnipeg zdolal doma Colorado 4:1 a poskočil na deviatu priečku Západnej konferencie.

Z rovnakého triumfu nad San Jose sa radovali aj Marián Hossa a Richard Pánik v drese Chicaga, no tentokrát si ani jeden z nich nevylepšil bodové štatistiky. "Jastrabi" dosiahli piaty triumf v rade a zvýšili svoj náskok na čele Západnej konferencie na osem bodov pred druhou Minnesotou, tá má však štyri stretnutia k dobru.

Nedarí sa New Yorku Islanders, ktorý podľahol na domácom ľade Ottawe 2:6 a nepriaznivú sériu natiahol na päť duelov. "Ostrovania" sú s 28 bodmi na chvoste tabuľky Východnej konferencie. Slovenský brankár Jaroslav Halák do stretnutia nezasiahol. V poslednom nočnom zápase druhý newyorský tím Rangers zdolal New Jersey Devils 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Vo štvrtej formácii "jazdcov" odohral takmer šesť minút útočník Marek Hrivík.

Boston - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 5. J. Hayes (C. Miller, D. Moore), Brankári: Rask - BUDAJ, strely na bránku: 30:18, 17.565 divákov.
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:50 min, 2 trestné minúty, 4 hity. Peter Budaj (Los Angeles) zneškodnil 29 z 30 striel súpera.

Winnipeg - Colorado 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 28. Laine (Scheifele, Postma), 43. Wheeler (Perreault, Little), 45. Ehlers (Scheifele, Laine), 60. Ehlers (Laine, Trouba) - 59. Iginla (Rantanen, Duchene)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 13:21 min, 2 strely, 2 trestné minúty, 3 hity

Chicago - San Jose 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 37. Keith (Panarin), 47. Hartman (Hinostroza), 58. Hinostroza (T. van Riemsdyk, Hartman), 60. P. Kane (Panarin, Toews) - 22. Pavelski (Burns, P. Martin)
Marián Hossa odohral 16:18 min, 3 strely, 2 plusky, 1 hit, 1 zblokovaná strela, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 14:44 min, 1 strela, 1 hit, 1 mínuska

Vancouver - Columbus 3:4 po predĺž. (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)
Góly: 43. Sutter (Bärtschi, Stecher), 48. D. Sedin (H. Sedin, Tanev) 59. Hansen (Stecher, Horvat) - 22. Atkinson (Werenski, Wennberg), 34. Saad (Hartnell, Dubinsky), 56. Saad (Wennberg, N. Foligno), 61. S. Jones (Atkinson)

New York Rangers - New Jersey 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 49. Kreider (Zuccarello, Skjei), 59. Stepan (McDonagh, Klein), rozhod. nájazd K. Hayes - 25. Parenteau (Palmieri, Severson), 51. Wood (Henrique, Palmieri)
Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 5:51 min, 1 hit

New York Islanders - Ottawa 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)
Góly: 21. Lee (Bailey), 35. Beauvillier (Hamonic) - 11. B. Ryan (Turris, Dzingel), 18. Z. Smith (Mark Stone, E. Karlsson), 36. Mark Stone (E. Karlsson, Phaneuf), 46. Brassard (Mark Stone, Z. Smith), 57. Z. Smith, 60. Pyatt (Kelly)