Košice strelili 4 góly za 7 minút a zdolali L. Mikuláš

18.11.2016 21:12

Štyri góly v rozpätí necelých siedmich minút druhej tretiny rozhodli o víťazstve Košíc nad Liptovským Mikulášom v piatkovom súboji 21. kola hokejovej Tipsport ligy. Hostia z Liptova pritom po prvej tretine v Steel aréne viedli 3:2, keď trafili aj dvaja štyridsiatnici v ich drese Juraj Faith a Jozef Stümpel.

Domáci odpovedali spomenutým uragánom v prostrednej časti, keď sa v čase od 27:59 do 34:47 min postupne presadili ďalší štyridsiatnik Peter Bartoš, Tomáš Hričina, Radek Deyl a Tomáš Klíma.

V 53. min síce Matúš Sukeľ svojím druhým gólom v stretnutí v presilovke po kombinácii do prázdnej bránky znížil na 4:6 z pohľadu hostí, ale posledné slovo mal 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny gólom do opäť prázdnej bránky domáci Juraj Milý.

Odstup Košíc za vedúcou Banskou Bystricou zostal štvorbodový, nováčik z Liptova je priebežne piaty.