V šlágri sa tešili domáce Košice, premohli majstra z Nitry

TA3 SITA
25.10.2016 20:39

Hráči HC Košice zvíťazili v šlágri nad úradujúcim majstrom HK Nitra 5:2 v utorňajšom predohrávanom stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej súťaže 2016/2017. "Oceliari" osameli na čele tabuľky Tipsport ligy, majú o tri body viac ako druhá Banská Bystrica a tretia v poradí Nitra.

Košičania sa pred 3558 divákmi ujali vedenia v 9. min gólom Martina Dudáša, v polovici duelu však už prehrávali po presných zásahoch Juraja Štefanku a Mateja Beneho. Potom však "navrátilec" Michel Miklík vyrovnal a šesť sekúnd pred odchodom do kabín na druhú prestávku ďalší skúsený hráč v košickom drese Ladislav Nagy znova naklonil misky váh na stranu domáceho tímu.

V tretej tretine poistili triumf "východniarov" Peter Boltun a opäť L. Nagy, ktorý v oslabení v 51. min stanovil výsledok. Hráči Košíc skórovali trikrát v presilovke, útočník Michel Miklík si pripísal štyri body do hodnotenia produktivity (1+3).

HC Košice - HK Nitra 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Zostavy:

Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Šmach, Jankovič, L. Matejka, E. Šedivý, Michalčin, Pavúk - L. Nagy, Boltun, Michel Miklík - P. Bartoš, T. Klíma, Bicek - Tibor Varga, J. Milý, T. Hričina - Šoltés, R. Hruška

Nitra: Michal Valent - Milam, M. Versteeg, Rais, Mezei, P. König, Ordzovenský, Piačka, F. Kuzma - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - S. Chalupa, L. Paukovček, M. Bene

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok