Ukrajina zastavila postup nepriateľských jednotiek pri Charkove. Rusi nedávno spustili novú ofenzívu

16.5.2024 11:01

Ukrajinské jednotky zastavili ruský postup v niektorých zónach Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny, kde vedie Rusko novú ofenzívu. Oznámila to vo štvrtok ukrajinská armáda, informujú o tom správy agentúr AFP a Reuters.

Ruské jednotky postupujú vo všetkých smeroch, vyhlásil vo štvrtok počas návštevy Pekingu tajomník Rady bezpečnosti Ruskej federácie Sergej Šojgu. Ukrajinská armáda toto tvrdenie poprela.

"Situácia v charkovskom sektore je naďalej zložitá, no dynamicky sa vyvíja. Naše obranné sily ju čiastočne stabilizovali a postup nepriateľa v niektorých zónach a na niektorých miestach zastavili," vyhlásil hovorca ukrajinskej armády.

Pozrite si reportáž o postupe Rusov v Charkovskej oblasti:

Nová ofenzíva

Ruské jednotky spustili novú ofenzívu na severovýchode Ukrajiny 10. mája. Zatiaľ sa im v nej podarilo dobyť 278 štvorcových kilometrov územia, prevažne v Charkovskej oblasti, odhaduje AFP na základe údajov amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW). Ide o najvýraznejší ruský územný zisk od decembra 2022, keď sa ruským silám podarilo opätovne dobyť Luhanskú oblasť, dodáva AFP.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok