KDH a KÚ vyzývajú vládu. Chcú, aby odmietla začlenenie práva na potrat do Charty základných práv EÚ

11.4.2024 18:19

Hnutie KDH vyzýva vládu SR odmietnuť začlenenie tzv. "práva na potrat" do Charty základných práv EÚ. Zdôraznilo, že ide o pošliapanie ľudskej dôstojnosti a základného ľudského práva na život. Rovnako je podľa neho hrubým zásahom do výlučných právomocí členských štátov. Aj pre stranu Kresťanská únia (KÚ) je uznesenie zvrátené a neprípustné.

Tehotná žena
AP/ilustračná foto

Postoj KDH

"KDH vždy stálo na strane základnej hodnoty celej slobodnej civilizácie, ktorou je ochrana ľudského života. Sme zdesení, že dnes, keď Slovensko, ale aj celá EÚ čelí mimoriadnym výzvam, sledujeme nezmyselné útoky na túto najvyššiu hodnotu - hodnotu života a slobodu svedomia, myslenia a vierovyznania. Vyzývame vládu SR, aby toto bezprecedentné konanie jasne odsúdila," uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Právo na potrat

KÚ upozornila, že je proti základným etickým i morálnym princípom bezprecedentne presadzovať "právo na potrat" a dusiť tak právo na život, ktoré je základným ľudským právom. Právom, bez ktorého podľa strany neexistujú žiadne iné.

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vo štvrtok v Bruseli prijali uznesenie, ktorým chcú zakotviť právo na umelé prerušenie tehotenstva do Charty základných práv EÚ.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok