Forró podporí Pellegriniho, stretnutie s Korčokom odmietol

ta3/KŽ/TASR
27.3.2024 14:33 , Aktualizované: 27.3.2024 17:57

Predseda strany Maďarská Aliancia Krisztián Forró podporí v druhom kole prezidentských volieb predsedu Národnej rady (NR) SR a lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho.

Informovali o tom na spoločnej stredajšej tlačovej konferencii. Forró kandidoval v prvom kole volieb, do druhého nepostúpil.

Pellegrini ako najlepšia voľba

"V tejto chvíli a za týchto podmienok si myslím, že by bolo alibistické povedať, nech sa ľudia rozhodnú," uviedol Forró a podčiarkol potrebu určiť smerovanie krajiny. Preto si myslí, že za súčasných podmienok je práve Pellegrini ako prezident najlepšou voľbou pre Slovensko a pre každého, pre koho sú dôležité regióny, národnostné komunity či mier.

Do druhého kola prezidentských volieb postúpili Ivan Korčok, ktorý získal 42,51 percenta hlasov, a Peter Pellegrini so ziskom 37,02 percenta hlasov. Forró získal v prvom kole volieb 2,9 percenta hlasov voličov.

Forró sa s Korčokom nestretol

Prezidentského kandidáta Ivana Korčoka mrzí, že nemal šancu predstaviť predsedovi Aliancie Krisztiánovi Forróovi svoju prezidentskú víziu. Forró, ktorý nepostúpil do druhého kola prezidentských volieb, zrušil plánované stretnutie s Korčokom. Zdôvodnil to tým, že je bezpredmetné.

"Mrzí ma, že pán Forró ani len nedal šancu tomu, aby si vypočul moju prezidentskú víziu, ktorú ponúkam aj maďarským spoluobčanom. Mám však veľký rešpekt k Maďarom žijúcim na Slovensku a zároveň im verím, že napriek rozhodnutiu Aliancie naložia so svojím hlasom zodpovedne a slobodne," uviedol Korčok.

Pellegriniho nový zápal pre maďarskú komunitu je podľa Korčoka "len a len politickou kalkuláciou".

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok