Taraba zatiaľ neprijal rezignáciu riaditeľa TANAP-u. Toto odkazuje ministerstvo životného prostredia

ta3/Denis Dufala
22.1.2024 17:32

Šéf envirorezortu Tomáš Taraba doposiaľ neprijal ponúknutú rezignáciu riaditeľa Správy Tatranského národného parku Petra Olexu.

"Minister životného prostredia bude svojich podriadených vyhodnocovať podľa výkonu ich práce a nie podľa toho, či dostali pred 12 rokmi pokutu vo výške 300 eur," napísal pre ta3 tlačový odbor rezortu životného prostredia.

Taraba sa zastáva Olexu

Peter Olexa podľa Tarabu pred 12 rokmi pochybil, chybu napravil, pokutu za odstrel vlka zaplatil. „Rovnako tak má čistý register trestov a neexistuje rozhodnutie súdu, že by mal byť ukrátený o občianske práva na zvyšok života. Z pohľadu spravodlivosti je bezúhonný a môžem len uvítať, ak sa z pochybenia poučil,“ zdôraznil Taraba.

Ministerstvo životného prostredia zároveň potvrdzuje, že ku dňu 19. januára 2024 bola odvolaná riaditeľka Správy Národného parku Malá Fatra Gabriela Kalašová. Podľa tlačového oddelenia postupoval podpredseda vlády a minister životného prostredia v zmysle platnej legislatívy.

Odvolania bez udania dôvodu

Odvolávať riaditeľov a generálnych riaditeľov podriadených organizácií vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti bez uvedenia dôvodu umožňuje zákon o štátnej správe starostlivosti o životné prostredie.

Správu Národného parku Malá Fatra povedie do riadneho ukončenia výberového konania jej dlhoročný zamestnanec, lesník Peter Cáder (pozn. red. pod menom Peter Cáder vyskakuje niekoľko spoločností, ktoré pracujú s drevom). Výberové konanie vyhlási ministerstvo v najbližšom období. Prihlásiť sa bude môcť každý záujemca podľa kritérií, ktoré budú zverejnené na webovej stránke ministerstva.

Firma P&C WOOD pod ktorou vystupuje Peter Cáder vznikla začiatkom roka 2022 a odvtedy vykazuje symbolický zisk.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok