Gesink triumfoval v 14. etape Vuelty, Quintana si udržal líderstvo

3.9.2016 20:27

Holanďan Robert Gesink z tímu Lotto-Jumbo sa stal víťazom 14. kráľovskej etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa z Urdax-Dantxarinea do Aubisque-Gourette (196,1 km).

Druhé miesto obsadil so stratou 7 sekúnd Francúz Kenny Elissonde z tímu FDJ a tretí skončil Rus Jegor Silin z tímu Kaťuša. Líder Vuelty Kolumbijčan Nairo Quintana sa v záverečnom stúpaní na Col d'Aubisque viackrát pokúsil uniknúť Britovi Chrisovi Froomeovi, ktorý však vždy dokázal na pokusy Kolumbijčana zareagovať. Pred záverečným týždňom tak stráca víťaz Tour de France na Quintanu naďalej 54 sekúnd.

Slovenský cyklista Martin Velits z tímu Etixx-Quick Step obsadil v 14. etape so stratou 38:41 min 120. miesto a v celkovom poradí mu patrí 155. priečka.

Výsledky - 14. etapa Urdax-Dantxarinea - Aubisque-Gourette (196,1 km):
1. Robert Gesink (Hol./Lotto-Jumbo) 5:43:24, 2. Kenny Elissonde (Fr./FDJ) +0:07 min, Jegor Silin (Rus./Kaťuša) +0:09, 4. George Bennett (N.Zél./Lotto-Jumbo) +0:31, 5. Simon Yates (V.Brit./Orica) +0:39, 6. Haimar Zubeldia (ŠP./Trek-Segafredo) +0:49,..., 120. Martin VELITS (SR/Etixx-Quick Step) +38:41.