Conti víťazom najdlhšej etapy Vuelty, Velits skončil na 68. mieste

2.9.2016 19:58

Najdlhšiu 13. etapu 71. ročníka cyklistických pretekov Okolo Španielska vyhral Talian Valerio Conti. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Lampre - Merida si tak pripísal premiérový triumf na pretekoch Grand Tour.

Conti bol súčasťou 12-člennej skupiny na čele, ktorá sa utvorila už na začiatku etapy a vo finále mu zostalo pri boji o vavríny najviac síl na dvadsať kilometrov dlhý sólo únik. Na ďalších priečkach skončili v piatok po 213,4 km s takmer minútovou stratou Švajčiar Danilo Wyss a Rus Sergej Lagutin.

Červený dres obhájil Nairo Quintana. Dvadsaťšesťročný Kolumbijčan vedie priebežné poradie s 54-sekundovým náskokom na Brita Chrisa Frooma. Jediný slovenský zástupca Martin Velits prišiel do cieľa v pelotóne na 68. mieste.

13. etapa, Bilbao – Dantxarinea (213,4 km):
1. Valerio Conti (Tal./Lampre – Merida) 5:29:04 h, 2. Danilo Wyss (Švajč./BMC) +55 s, 3. Sergej Lagutin (Rus./Katuša), 4. Michael Gogl (Rak./Tinkoff), 5. Vergard Stake Laengen (Nór./IAM), 6. Yves Lampaert (Belg./Etixx - Quick-Step) všetci rovnaký čas, 7. Cesare Benedetti (Tal./Bora-Argon 18) +1:02 min, 8. Jelle Wallays (Belg./Lotto Soudal) +1:04, 9. Gatis Smukulis (Lot./Astana) rovnaký čas, 10. Stéphane Rossetto (Fr./Cofidis, Solutions Credits) +1:08, …68. Martin VELITS (SR/ Etixx-Quick Step) +33:54