Michalovce zdolali posledné Humenné, levy však hrýzli. Líšky triumfovali už v dvanástich stretnutiach za sebou

28.12.2023 00:00

Hokejisti michalovskej Dukly zdolali v regionálnom zemplínskom derby Humenné na svojom ľade 4:0. Aj keď výsledok vyzerá presvedčivo, nováčik 50 minút svojho súpera trápil a dokonca aj prestrieľal. "Líšky" si však duel postrážili, zvíťazili v dvanástom dueli v rade a brankár Vladimír Glosár si pripísal premiérové čisté konto v Tipos Extralige.

Rozhodla záverečná desaťminútovka

Domáci sa ujali vedenia hneď v úvode stretnutia, keď zmysluplnú nahrávku Radovana Puliša spoza brány zužitkoval bez väčších ťažkostí Mitchell Heard.

Od druhej minúty duelu však prebrali iniciatívu hostia z Humenného. Boli aktívnejší, súpera nepúšťali do obrovských príležitostí, úbranili aj oslabenie o dvoch hráčov.

V 51. minúte domáce tribúny upokojil dorážkou do prázdnej brány Mathew Santos.

O sedem minút neskôr najskôr poistil víťazstvo líšok Jakub Suja, o 28 sekúnd dokonal popravu „levov“ do prázdnej brány strelou z vlastného obranného pásma Jakub Cibák.

Brankárske duo na výslní

Michalovskú Duklu držal nad vodou Glosár, ktorý kryje chrbát jednotke mužstva Stanislavovi Škorvánkovi, ktorý exceloval ako na nedávnom Kaufland Cupe, tak aj na uplynulých majstrovstvách sveta.

Pre Glosára to len ôsmy zápas v najvyššej súťaži, dva odchytal v sezóne 2018/2019 za Nové Zámky, zvyšné pridal už v drese rodného klubu v aktuálnej sezóne.

Po troch prehrách si Glosár pripísal tretí triumf za sebou.

Vyše mesiaca nepoznali chuť prehry

Pre „líšky“ však už ide o dvanástu výhru v rade. Famóznu sériu započali 17. novembra v Banskej Bystrici (5:2), postupne zdolali každého súpera v rámci ligy.

Do konca roka odohrajú Michalovčania ešte dva duely - vo štvrtok 28. decembra na ľade lídra zo Spišskej Novej Vsi, ktorá pred domácimi fanúšikmi ešte nepoznala trpkosť prehry.

O dva dni neskôr tímy odohrajú ďalší zápas, ten sa však bude konať na ľade v Michalovciach.

Ako vyzerá tabuľka?

„Líšky“ sa touto sériou dostali z predposledného 11. miesta už na druhú priečku v ligovej tabuľke.

Na „rysy“ strácajú dva body, pred tretími Košicami majú štvorbodový náskok.

Chvost tabuľky pred unikátnou sériou patril Humennému, nič sa nezmenilo ani po 29. kole.

Nováčik si pripísal už 20. prehru v sezóne, na predposledný Slovan Bratislava stráca sedem bodov.