SaS bude hlasno kričať proti zvyšovaniu daní. Toto bude rozpočet Smeru, Hlasu a SNS, tvrdí

ta3/TASR
1.12.2023 14:09

Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) bude v rozpočte dôsledne kontrolovať každé jedno vynaložené euro občanov Slovenskej republiky. Reagovala tak na štvrtkovú (30.11.) dohodu koaličných strán o návrhu rozpočtu na rok 2024.

Robert Fico, Richard Sulík
TASR/Jaroslav Novák

Ukážková opozícia?

"Robert Fico sa nemôže spoliehať na to, že by mu prešlo schválenie rozpočtu s vyššími daňami bez akéhokoľvek odporu. Strana SaS bude dôslednou a odbornou opozíciou, ktorá bude hlasno kričať proti akémukoľvek zvýšeniu daní," avizoval predseda poslaneckého klubu liberálov Branislav Gröhling.

Neobstojí podľa neho ani argument s mimoriadnym zdanením telekomunikačných spoločností či bankového sektora. V konečnom dôsledku totiž túto politiku pocítia všetci vo svojich peňaženkách. "Treba si uvedomiť, že politik nemá jediné vlastné euro a všetko, čo rozdáva, sú peniaze, ktoré zarobil občan," doplnil Gröhling.

Kritika rozpočtu

Podľa SaS nič nenasvedčuje tomu, že by sa po prijatí rozpočtu naštartoval ekonomický rast na Slovensku. "Práve naopak, z jednej ruky vám zoberú, aby vám do druhej populisticky dali drobné. Toto bude rozpočet Smeru, Hlasu a SNS. Na ekonomický rast v našej krajine môžeme na budúci rok zabudnúť," zhodnotil poslanec SaS a podpredseda finančného výboru parlamentu Marián Viskupič.

Štátny rozpočet na rok 2024

Koalícia sa na štvrtkovom rokovaní koaličnej rady dohodla na návrhu štátneho rozpočtu pre rok 2024, informoval po jej skončení premiér Robert Fico (Smer-SD). Návrh rozpočtu označil ako kombináciu "konsolidácie rozbitých verejných financií a zachovania prvkov silného sociálneho štátu". Súvisiace legislatívne návrhy prerokuje podľa neho vláda v pondelok (4.12.) a Národná rada (NR) SR môže o nich začať rokovať v stredu (6.12.).

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok