Futbalový duel v Holandsku prerušili. Brankára domácich museli oživovať po strete s útočníkom Ajaxu

ta3, TASR
1.10.2023 08:19

Sobotný duel holandskej ligy medzi futbalistami RKC Waalwijk a Ajaxu Amsterdam nedohrali. Niekoľko minút pred koncom duelu sa domáci brankár Etienne Vaessen dostal do kolízie s protihráčom, upadol do bezvedomia a priamo na ihrisku ho museli oživovať. Zápas už potom po dohode hráčov s rozhodcami nepokračoval.

X/AJAX fans

Nešťastný moment sa stal v 84. minúte, keď favorizovaný Ajax viedol 3:2. Útočník hostí Brian Brobbey v snahe dobehnúť loptu zasiahol brankára, ktorý zostal nevládne ležať na trávniku.

Okamžite k nemu pribehli lekári oboch tímov, podľa holandských médií museli použiť aj defibrilátor. Zákrok trval niekoľko minút.

„Keď ho odnášali z ihriska, už bol pri vedomí, ale otrasený a ani nevedel, kde je,“ uviedol športový riaditeľ domácich Frank van Mosselveld o Vaessenovi pre televíznu stanicu NOS s tým, že hráči domácich neboli po hrozivom momente v stave pokračovať v zápase.

„Zhodli sa, že nie sú schopní ďalej hrať,“ dodal Van Mosselveld.