Ľvov čelil útoku dronmi. V oblasti aktivovali protivzdušnú obranu

ta3/TASR
19.9.2023 06:38

Mesto Ľvov na západe Ukrajiny čelilo v noci na utorok dronovému útoku. Tamojší starosta Andrij Sadovyj hlásil explózie a požiar v priemyselnom sklade. Informuje o tom agentúra AFP.

Ukrajinské drony podľa ruskej správy zaútočili na čerpaciu stanicu Družby
Twitter/ iSource News (ilu)

Sadovyj v príspevku na platforme Telegram napísal, že vo Ľvovskej oblasti je aktivovaná protivzdušná obrana. Obyvateľom odporučil, aby vyhľadali úkryt.

Protivzdušná obrana

Podľa AFP začali drony na mesto útočiť vo viacerých vlnách približne o 4.30 miestneho času. Ukrajinské vzdušné sily na Telegrame napísali, že hrozba útoku dronov v Ľvovskej oblasti pretrváva. "Protivzdušná obrana operuje," dodali.

Útoky na ľudí

Sadovyj neskôr uviedol, že pri útoku utrpela zranenia jedna osoba. Gubernátor Ľvovskej oblasti Maxym Kozyckyj priblížil, že spod sutín vo Ľvove boli vytiahnutí dvaja ľudia, muž a žena. Podľa jeho slov žena podľa prvotných informácii neutrpela zranenia, muž je vo "vážnom stave". Dodal, že hrozba útoku pominula a poďakoval ukrajinskej armáde.

Lokácia mesta

Mesto Ľvov leží neďaleko ukrajinsko-poľských hraníc. V súčasnej situácii je vnímané ako jedno z najbezpečnejších ukrajinských miest, v uplynulom období však čelilo viacerým útokom, píše AFP.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok