Smerákovi Jánošovi po zložení poslaneckého mandátu zaistili zbrane

Aktualizované:
Polícia "intenzívne koná" v prípade bývalého poslanca Národnej rady a okresného šéfa Smeru-SD v Prievidzi Vladimíra Jánoša. Vo večerných hodinách zaistila zbrane, ktoré mal exposlanec v legálnej držbe.

Prijali preventívno-bezpečnostné opatrenia

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Elena Antalová. Podľa jej slov polícia prijala aj preventívno-bezpečnostné opatrenia v súvislosti s bezpečnosťou zainteresovaných osôb. Tie z taktických dôvodov nemohla bližšie špecifikovať. "V súčasnom štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť k uvedenému prípadu viac informácií," podotkla Antalová.

Jánoš sa poslaneckého mandátu aj funkcie okresného šéfa Smeru vzdal po medializácii jeho konfliktov s manželkou, s ktorou je v rozvodovom konaní. Vzdanie sa poslaneckého mandátu oznámil oficiálne predsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu, ktorý to vzal na vedomie.

TOP videá

Podnet aj trestné oznámenie

Právny zástupca jeho manželky Ivan Katrinec v stredu podal na Generálnu prokuratúru podnet na prešetrenie týrania zverenej osoby, podnet za vydieranie, vyhrážanie sa a hrubý nátlak, ktorého sa mal dopustiť na svojej manželke.

Jánoš reagoval tým, že podáva trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu ohovárania, krivého obvinenia a porušenia dôvernosti ústneho prejavu. Robí tak po tom, ako sa v médiách podľa neho objavilo množstvo lží, poloprávd a nepravdivých obvinení.

Poslanec tvrdí, že je s manželkou už polroka v rozvodovom konaní a nikdy sa nedopustil skutkov, z ktorých ho ona a rôzne osoby obviňujú.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá