V domácej rozlúčke tesná prehra GA Košice s USK Praha

4.2.2015 19:55

V záverečnom domácom súboji v aktuálnom ročníku Euroligy sa basketbalistky Good Angels Košice nedočkali víťazstva. V stredajšom súboji A-skupiny podľahli v Infiniti aréne po dobrom výkone favorizovanému českému tímu ZVVZ USK Praha 70:74 (36:38).

SITA/Jozef Jarošík

Zatiaľ čo Pražankám pod vedením skúsenej slovenskej trénerky Natálie Hejkovej ide stále o prienik do vyraďovacej časti, 11-násobný slovenský majster z Košíc už prišiel o postupovú nádej do play-off a v tabuľke A-skupiny mu s bilanciou 2 víťazstvá - 9 prehier patrí posledná 7. priečka.

Účinkovanie v Eurolige 2014/2015 zakončia zverenky Maroša Kováčika v stredu 11. februára na palubovke najväčšieho favorita súťaže - ruského tímu UMMC Jekaterinburg.

Európska liga žien - A-skupina - streda - výsledok:
Good Angels Košice - ZVVZ USK Praha 70:74 (19:13, 17:25, 20:14, 14:22)
Najviac bodov: Langhornová 20, Žirková 14, Rodgersová 10 - S. Petrovičová 25, Elhotová 13, Vaughnová a Vítečková po 9

V značne okyptenej zostave, len s 9 hráčkami, nastúpili Košičanky do posledného domáceho súboja v Eurolige v tejto sezóne proti vysokému favoritovi z Prahy. V duchu hesla nie je čo stratiť domáce basketbalistky predvádzali solídnu útočnú hru a prvú desaťminútovku vyhrali 19:13. V 14. min zvýšila kapitánka Good Angels Žirková na 26:21, ale potom zabrali pražské favoritky. Nasledujúcu štvorminútovku vyhrali 15:3 a ujali sa vedenia 36:29.

Domáce hráčky ešte v závere prvého polčasu vyrovnali na 36:36, ale na začiatku toho druhého im súperky ušli na 48:40. Domáce nezložili zbrane. V ťažkých chvíľach ich naštartovali bojovnosť a úspešná trojková streľba. Tretiu štvrtinu vyhrali Good Angels 20:14 a vedenie opäť preklopili na svoju stranu (56:52). Dramatická štvrtá štvrtina priniesla košické vedenie 64:61, ale vzápätí ofenzívnu kontru Prahy na 68:64. Dramatický záver zvládli skúsenejšie hráčky USK lepšie, keď si aj so šťastím udržali tesný 4-bodový náskok.